Років 40 тому Марія жила небагато, але щасливо. Такий хороший їй попався Микола, жила, як у казці, мали троє діток. Несподівано її чоловіка не стало, і залишилася Марія в 50 років одна. «Ну як одна?», — думала тоді вона

Марія дивилася у вікно й думала про своє життя. Чому діти так вчинили з нею?  Всю молодість вона присвятила родині, ніби все було добре, що ж змінилося? Літня жінка почала гірко плакати.

Одружилася вона 40 років тому з Миколою — познайомилася з хлопцем ще в інституті. Народилося і них троє дітей — це була справжня потіха для батьків. Микола працював, а Марія приділяла весь вільний час дітям, підростали швидко, закінчили школу, двоє старших дівчаток вступити до університету, а син вирішив вивчитися на електрика в коледжі.

В 55 років не стало чоловіка й жінка залишилася геть одна. Минали роки, діти вже жили власним життям, правда, повернулися в материнську квартиру після навчання. Старша донька одружилася, народила онуку й трикімнатна квартира стала схожою на комуналку. Марії ж серце раділо, адже всі рідні були поруч.

Згодом дітям все більше не подобалося проживання з матір’ю, дівчата господарювали на кухні, син просив матір покинути квартиру, коли до нього приходили друзі — Марія розуміла, що стала зайвою й у цій родині для неї місця не було. Все стало зрозуміло, коли старша донька запропонувала жінці переїхати на дачу. 

Довелося матері поступитися своїм дітям, бо вони все частіше стали просити її про це. Будинок, звичайно, був теплий, якщо розпалити у грубці. Правда, життя там було взагалі не комфортне. В аптеку чи лікарню потрібно було їхати в місто, найближчий магазин знаходився на відстані двох кілометрів. Жінка привикла до постійного галасу та шуму, а тут наодинці в чотирьох стінах складалося враження, що життя вже закінчилося.

На день народження до Марії діти так і не приїхали — мали багато справ, просто передали харчі автобусом. Навідала Марію племінниця Оленка, яка була дуже стривожена станом тітки й забрала її до себе додому.

Сама ж Оленка проживала в маленькій однокімнатній квартирі, поставили для жінки тісне ліжко в кутку — але все одно краще, ніж на самоті. Діти знали, що Олена забрала матір, подякували їй за це, але навіть не приїхали навідати.

Нещодавно приїхала старша донька просити в матері гроші, бо їм не вистачає коштів, щоб заплатити за комунальні платежі. Ніби то квартира матері належить, то ж вона також могла б якість гроші давати. Оленка вигнала двоюрідну сестру з квартири і пригрозила, що Марія може повернути квартиру собі, а вони нічого не отримують, якщо і далі будуть так себе поводити.

Чому діти не цінують своїх літніх батьків?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: