Розчин, яким потрібно обробити цибулю-сіянку перед посадкою, щоб зібрати великий врожай

Всі господарі точно знають, що кінець жовтня та початок листопада – найбільш вдалий час, щоб посадити цибулю-сіянку. Але спершу ніж це зробити, потрібно правильно обрати та обробити насіння, щоб взимку наша цибуля не почала загнивати. Обробка цибулі також стимулює її ріст. Також слід не забувати про те, що потрібно дотримуватися термінів посадки!

Розглянемо кілька способів обробки цибулі-сіянки:

Термальний спосіб

Термальний спосіб допоможе добре активізувати насіння та швидко підготувати його до посадки. Потрібно поступово прогрівати насіння, приблизно від + 24 ° С до + 28 ° С. Якщо у вас дрібне насіння то прогрівати потрібно до 2 тижнів, якщо ж велике – до 3 тижнів. Якщо ж температура сягає + 35 ° С, то термін прогрівання становитиме – 1,5 тижні. Наступний наш крок – прогрівання насіння  при температурі + 40 ° С протягом 10-12 годин.

Можна скористатися екстреним пробудженням насіння

Потрібно опустити насіння в + 45 ° С воду, приблизно на 10-15 хвилин. Після цього, занурте насіння в холодну воду теж на 10-15 хвилин.

Для того, щоб наше насіння не заразилося жодними грибковими інфекціями, потрібно попередньо обробити його розчином солі: в 1 літрі воді потрібно розмішати 1 столову ложку солі. В даний розчин занурюємо насіння та залишаємо на 10-20 хвилин.

Також, можемо використовувати розчин перманганату калію або ж мідного купоросу: на 10 літрів води достатньо буде 1,5 столової ложки мідного купоросу. Занурте в даний розчин цибулю-сіянку на 20 хвилин. Якщо ж ви все-таки захочете обробляти насіння марганцівкою, то розчин повинен бути набагато слабший: на 1 літр теплої води потрібно лише 10 грамів перманганату калію. Залиште цибулю на пів години. 

А як ви обробляєте цибулю-сіянку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector