Розповідаємо про основну причину випадіння волосся, болів в суглобах, пітливість, безсоння і втоми

Всі ми знаємо, що у нашому організмі є безліч гормонів, які відіграють важливу для нас роль — вони регулюють обмін речовин в організмі та впливають на фізіологічні функції. Для нормального функціонування організму — всі гормони повинні знаходитися в балансі, але якщо їх рівень починає змінюватися, то відбувається збій, а це призводить до серйозних наслідків. Як зрозуміти, що терміново потрібно йти до лікаря? В нашій статті ми розповімо про деякі ознаки гормонального дисбалансу, які зустрічаються частіше, ніж звичайно.

Головні болі

Якщо не звертати уваги на стреси та втому, лікарі стверджують, що причиною головних болів може бути низький рівень жіночого гормону естрогену. Він контролює обмінні процеси в спинному і головному мозку, а недолік або надлишок естрогену може стати причиною погіршення настрою та мігрені.

Випадіння волосся

На це можуть вплинути тестостерон, інсулін і гормони щитовидної залози. Надмірна кількість тестостерону у жінок може викликати інтенсивне випадіння волосся. При певних умовах похідний тестостерону гормон ДГТ знищує волосяні фолікули, що і призводить до таких неприємних наслідків.

Хронічне акне

Висипання можуть часто нас турбувати під час менструацій, але якщо вони атакують нашу шкіру на постійній основі, це свідчить про гормональний збій. Коли в нашому організмі є підвищена кількість андрогенів — які присутні як в чоловічому, так і в жіночому організмі — можуть вплинути на закупорювання сальних залоз.

Постійна втома

Якщо у вас бувають неконтрольовані напади агресії, або ж почуття втоми не покидає вас з самого ранку — це ознаки гормонального дисбалансу. Такий збій може бути викликаний підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів. Якщо ви відчуваєте себе виснаженою під час відпочинку, а настрій навіть в хороші моменти поганий, варто звернутися до лікаря.

Набір ваги

Чому так багато людей борються з лишньою вагою? Чому цифри на вагах не радують, адже ви буквально голодуєте і живете в тренажерному залі? Тіло сприймає ваші спроби схуднути як стрес. І коли організм перебуває у стресовому стані, він виробляє більше кортизолу. Кортизол велить вашому тілу утримувати жир, тому що це відмінний спосіб накопичення енергії.

Синдром подразненого кишечника

А ви знали, що в кишечнику більше нейротрансмітерів, ніж в мозку? Тому не дивно, що людей, які страждають від депресії, в першу чергу турбує саме кишечник. Гормони також впливають на функції цього органу травлення, наприклад, на мікробіом — бактеріальну систему в кишечнику. 

А ви знали ці факти про гормони?

 

 

 

 

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: