Розумні люди ніколи ні на кого не ображаються! І ось чому

В житті у кожного з нас бувають ситуації, коли проблеми і негаразди просто навалюються з усіх сторін. В такі моменти здається, що чорній смужці не буде кінця, а всі спроби налагодити ситуацію закінчуються крахом.  

Багато людей просто звинувачують інших у всіх своїх проблемах та нещастях, ображаються на інших замість того, щоб все взяти у свої руки. 

Образи знищують нас зсередини і мало кого роблять щасливими. Коли ми ображаємося на інших, робимо гірше лише собі. 

От чому люди ображаються один на одного? Ми ж не ображаємося на собак, чи котів. А боляче нам тоді, коли інші люди не виправдовують наші очікування та надії. 

Ви хочете, щоб дружина з розумінням ставилася до вашої праці, знала, що ви втомлені і хочете просто відпочити, а не чинити той зламаний стілець… А вона знову влаштовує скандал.

Для вас важливо, щоб чоловік пам’ятав і не забував день вашого знайомства, щоб більше уваги приділяв вам… І дуже ображаєтеся, коли він знову забув про річницю. 

Ви очікуєте, що батьки вас зрозуміли та дали цінні поради, коли ви стикаєтеся з проблемами у вихованні дітей… А вони всього лиш говорять, що ви в усьому винні, й що ви їм давали ще більше клопотів. 

Ви розраховуєте, що друзі підтримають вас та прийдуть на допомогу, а вони говорять, що ваші проблеми, у порівнянні з їхнім — це справжні дрібниці. 

Ви очікуєте від дітей слова вдячності за все тепло та турботу, що ви їм даруєте, а вони вам у відповідь лише сиплять нові капризи. 

Ви, врешті-решт, ви просто очікуєте, що від вас вже перестануть всі щось хотіти і дадуть спокій.

Ми відчуваємо образу через те, що нас з дитинства привчають до того, що ми всім все щось винні.

Слухатися батьків, правильно поводитися, мати лише хороші оцінки, потім жінка повинна вийти заміж й народжувати дітей, чоловік повинен гарно зароблять.

Потім у нас з’являються діти, й ми знову починаємо  їх вчити бути слухняними, вихованими та охайними…

З кожним роком життя в людини все більше обов’язків… і мене часу для себе.

Якщо хтось раптом має зовсім інші плани, ніж у вас, ви розчаровується й ображаєтеся. Але суть образи не потрібно шукати в комусь. Вона всередині у вас. 

ПРИТЧА

Учень поцікавився у свого наставника:

— Майстер, ти збагнув Божественну Мудрість — я тебе ніколи не бачив роздратованим, адже ти завжди знаходишся в стані повного спокою і гарного настрою. Я теж хочу таким бути.

— Так, я тебе навчу. Принеси для цього прозорий пакет та картоплю.

Учень зробив все, як сказав учитель. 

— Кожний раз, як тільки тебе людина розлютить, і ти будеш ображений на неї, напиши ім’я кривдника на картоплині та поклади її в пакет, — сказав учитель учневі.

— І більше нічого? — дивувався учень. 

— Ні, але є нюанс: ти завжди повинен носити пакет з собою. 

 — Добре, — сказав учень.

Спочатку учень не бачив у цьому ніякої проблеми, але з часом кількість картоплин в пакеті збільшувалося. Пройшов деякий час і носити його ставало нестерпно: картоплини попсувалися і це мало неприємний запах.

Тоді учень прийшов до свого майстра і сказав:

— Я вже не можу носити з собою цей важкий сморід. Запропонуй мені що-небудь інше.

На що мудрий чоловік відповів:

— Коли ти ображаєшся, всі ті погані емоції перетворюються на такий же бруд у твоїй душі. Кому від цього краще? Твоє життя стає нестерпним, а вся ця гниль збільшується і породжує злі риси характеру. Я подарував тобі можливість подивитися на все з боку. Думаю, наступного разу ти задумаєшся, чи потрібен тобі черговий камінь.

Ви часто ображаєтеся на інших?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: