Самооцінка дітей – справа рук їх батьків: Що вбиває дитячу самооцінку? Головні поради, як виростити самодостатню особистість

Психологія вважає, що проблеми в дорослих людей розпочались ще в їхньому дитинстві.

Ми сумніваємось в собі, в стосунках, шукаємо проблеми — це все через низьку самооцінку, яка й формується в дитинстві, адже кожне слово батьків має вплив на дитину. Якщо її кілька разів назвали невдахою, то так воно і буде.

Статистика показує, що успіху досягають ті люди, які з дитинства зали, що в них все буде і все вийде, ті, в яких вірили їхні батьки. Такі люди впевнено поводяться навіть на публіці, вони намагаються помічати позитив, а не негатив, а своїм батькам вдячні за те, що виросли тими, ким вони є зараз.

Дітки народжуються з нормальною самооцінкою, просто виховання, коло спілкування і сімейні цінності дуже відбиваються на світогляді дитини, її сприйнятті самої себе, тож саме батьки сіють те зернятко самооцінки, а якою вона буде — повністю залежить від них.

Самооцінка формується в дуже малому віці. Вже в 2 роки дитина сприймає світ за певною моделлю поведінки й бажань, вона вирішує, що позитивне, а що ні. А в садочку вже це відчуття зміцнюється.

Дорослі члени сім’ї формують в дитини певний характер та саму особистість, згодом ці риси будуть активно проявлятись. Саме в цей період важливо знайти ідеальну межу між заборонами і дозволами, добрим і поганим.

Фактори самооцінки

На формування самооцінки може вплинути будь-яка ситуація з життя дитини, тому важливо, щоб батьки завжди були поряд, змогли вислухати, пояснити і підтримати дитину.

Пошепки

Якщо ж батьки дуже суворі та дають дитині багато обмежень, то вона ховається в собі і боїться бути ініціативною, оскільки не хоче негативної реакції батьків.

Самооцінка батьків

Особливо це впливає на самооцінку дитини, адже діям важко щось пояснити словами, вони підсвідомо копіюють поведінку своїх батьків. Якщо батьки постійно говорять про те, що все погано і успіху неможливо досягнути, то дитина перебирає цей світогляд на себе й також починає так думати.

Уміння приймати дитину

Не забувайте любити дитину, якою б дивною не була для вас ця порада. Показуйте дитині, що ви любите її просто так, а не за оцінки, старання чи якийсь результат. Якщо ви не даєте дитині проявлятись самостійно, то згодом вона прийме ваші нав’язливі думки і справді почне сумніватись у своїх можливостях.

Ставлення до дітей

Дитина пам’ятатиме все, що ви їй говорили, особливо погане. Колишня ваша критика може досі сидіти в голові дитини і впливати на її життя, так що будьте обережними з цим. Виражайте якомога більше любові до дитини, хваліть і захоплюйтесь нею.

Як підтримати самооцінку дітей: поради батькам

  • Підтримуйте і хваліть, не критикуйте. Якщо ви не довіряєте дитина, то ви вважаєте. що вона нічого не може? Ні? А ваша дитина саме так і думає. Давайте їй важливі завдання, наприклад, витерти пил у своїй кімнаті, вона відчуватиме себе самостійною.
  • Не дратуйтесь, якщо дитина не може з чимось впоратись. Це вам просто скласти сукню, а вашій дочці може бути набагато важче, бо ж для неї вона зовсім іншого розміру, а ще ці маленькі ручки… Для діток багато що є складним, тож допоможіть, а не нервуйтесь.
  • Робіть обережні зауваження замість критики і образ. Говоріть про те, що ви відчуваєте, пояснюйте, чому краще так не робити, а так робити. Розкажіть, що ви засмучені через те, що він не виконав домашнє завдання, а не кричіть, що він нічого не вміє.

Для того, щоб у дитини сформувалась нормальна самооцінка, не принижуйте його, не поводьтесь з ним зверхньо на людях і ніколи не порівнюйте з іншими. Підтримуйте свого малюка і він, коли виросте й стане успішним, обов’язково про це розповість на одному зі своїх інтерв’ю.

Погоджуєтесь?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Adblock
detector