Самотність пенсіонерів в різних країнах: в Китаї заборонено покидати літніх родичів

«Працюю в Штатах, в будинку для літніх людей. Це казка для них. Все робиться для «резидентів» (так називають людей похилого віку в цих будинках). Догляд кращий, ніж можна здійснити вдома! Люди оточені турботою та увагою …»

Виявляється, в багатьох країнах спосіб життя літньої людини не так вже відрізняється від способу життя молоді. Деякі пенсіонери ходять на виставки і проводять час в кафе, хтось займається йогою, а є і ті, хто відвідує лекції з різних предметів в університеті. Всі ці люди дадуть фору будь-якому підлітку.

Життя літніх людей

Ми дізналися, як живуть пенсіонери в різних куточках світу. Немає нічого дивного в тому, що серед них велика кількість довгожителів. У цих країнах держава дійсно піклується про старше покоління, з них варто взяти приклад.

Японія

Японія — країна довгожителів, тут літнім людям гарантований відповідний догляд і допомога. Уже 2000 року японці придумали систему, завдяки якій пенсіонери не залишаються без уваги. Люди похилого віку, які старші 65 років звертаються в центри допомоги пенсіонерам, де проходять спеціальний тест. За результатами тестування визначається ступінь допомоги, якої потребують ці люди.

Пенсіонери в Японії можуть розраховувати на доставку їжі додому, медичну допомогу, послуги доглядальниці. Кажуть, що японці похилого віку доплачують за ці послуги, але лише 10% їх вартості. Крім спеціальних центрів, в країні багато волонтерів, які з радістю допомагають людям похилого віку. Японці відмовляються від будинків для людей похилого віку: так і гроші економляться, і самим пенсіонерам комфортніше жити вдома.

Великобританія

Тільки в Сполученому Королівстві існує міністр у справах одиноких людей. Хоча окремого міністерства у нього немає, але ця людина займається роботою інших міністерств, які в силах допомогти самотнім людям. А серед самотніх не тільки пенсіонери, 14% населення Англії страждають від самотності.

У Британії існують сервіс-центри, в яких можна «замовити друга», якщо тобі самотньо. Така людина вислухає і підтримає у важку хвилину щиро і безкоштовно.

Франція

У Франції не зустрінеш жодної людини пенсійного віку, яка буде сидіти склавши руки. Тут є спеціальні курси для літніх людей, на яких можна навчитися рукоділлю, живопису і всьому, на що раніше не вистачало часу. Французькі пенсіонери ходять на виставки, в кіно, на танці.

Французи ходять в гуртки для «людей третього віку», на яких не тільки займаються улюбленою справою, а й спілкуються вдосталь.

Венесуела

У Венесуелі пенсіонерів і старими не назвеш. Ці живчики займаються спортом, відпочивають на пляжі, відвідують різні заходи. У вихідні регулярно влаштовують сімейні обіди, на які збираються всі покоління, і весело проводять час.

Для пенсіонерів у Венесуелі створили програму під назвою «Велика місія». Завдяки цій програмі, у літніх людей є можливість подорожувати, отримувати медичну допомогу, продукти і необхідні речі.

Італія

Ця країна з найбільшим числом довгожителів у світі. Люди похилого віку тут весело проводять час, сидячи в кафе або ресторанах. За деякими відомостями саме пенсіонери «роблять касу» таким закладам.

Самотні літні італійці часто беруть на підселення студентів, що вигідно і тим, і іншим. Студенти економлять гроші, а пенсіонери радіють спілкуванню.

Китай

У Китаї діє «Закон про літніх людей». У ньому сказано, що діти зобов’язані підтримувати літніх батьків і фінансово, і духовно. Виконувати цей припис важко через «Закону про одну дитину», який діяв майже тридцять років. Але пенсіонери не сумують і намагаються не ускладнювати життя своїм дітям, багато хто веде активний спосіб життя і присвячують себе улюбленому хобі.

США

У США люди протягом усього життя намагаються заробити на безбідну старість, а крім власних зусиль, їм сприяють закони. У колишніх військових і вчителів пенсія вища, ніж у людей інших професій.

Пенсійний вік в Америці 65 років, але можна і самостійно вирішити, коли виходити на пенсію, виходячи з власних накопичень і можливостей. Деякі виходять на пенсію і в 62 роки. Якість життя літніх людей в США безпосередньо залежить від того, який у них стаж роботи і в якій сфері.

Сан-Сіті — місто в штаті Арізона. Особливість цього поселення в тому, що тут проживають люди виключно пенсійного віку. Це своєрідний Діснейленд для пенсіонерів, в якому вони вільні робити те, що душа забажає.

Крім законів і соціальних служб по всьому світу росте кількість волонтерів, які охоче допомагають і нужденним, і одиноким людям. Інші країни ставляться в приклад не для того, щоб запропонувати туди переїхати, а щоб змінити своє ставлення до людей похилого віку. 

Для початку зроби все можливе для своїх батьків, щоб вони не відчували себе самотніми і відчували вдячність за роки, витрачені на виховання своїх дітей. Багато пенсіонерів не так потребують фінансової підтримки, як спілкування. 

А як дбають про пенсіонерів у вашій країні?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: