Секрет вирощування великих грон винограду

Зараз виноград вирощують навіть в місцевості з суворим кліматом. Тому цим рідко кого здивуєш.

Але ми вам розповімо, як отримати величезні та соковиті ягоди. Якщо правильно доглядати та знати певні хитрощі, то ці ягоди вас здивують. 

Перша умова

Ретельно підійдіть до вибору сорту винограду. Саме це є половиною шляху до хорошого врожаю. Зверніть увагу на  Преображення, Різамат, Аркадію, Софію і Тайфу Рожеву.

Друга умова

Кущ має бути великим. Тільки міцні гілки можуть витримати великі грона. Ідеальний вік для плодоношення лози – 3-5 років.

Золоті правила

Прикоренева підгодівля

Перед розкриттям виноградних кущів після зимівлі на глибину до 35 см вносять суперфосфат і сульфат амонію. Під один кущ відповідно 200 г і 100 г. Перед цвітінням, під час, після нього підгодівлю повторюють, але в меншій кількості. Досить з різних сторін куща закрити на глибину до 30 сантиметрів суперфосфат (30 г), сірчанокислий амоній (15 г), калійну сіль (10 г).

Коли відбувається формування зав’язі, кущі добре б полити суперфосфатом, а восени розчином з калійної солі – 10 г, суперфосфату – 20 г, борної кислоти – 1 г, сульфату цинку – 2 г, сірчанокислого марганцю – 2 г і йодиду калію – 1 м.

Пасинкування

Виноград обов’язково потрібно пасинкувати. Видаліть всі дрібні пасинки, слабкі пагони. Тоді “обрані” плоди отримають всі необхідні мінерали для росту.  Ще потрібно прищипувати верхівки кущів. 

Важливо!

Проріджуйте не тільки лозу, а й грона винограду – потрібно вищипувати ягоди, що не розвинулися. 

Секрет

Найкращий спосіб вирощення винограду – кільцювання пагонів. 

Коли кисть відцвіте, біля основи плодової стрілки я в кілька рядів щільно намотую мідний дріт. Таким чином порушується відтік поживних речовин в кореневу систему, і всі вони залишаються в кисті, в рази збільшуючи розміри ягід.

Не забути!

Обробляйте лозу від шкідників та грибкових захворювань.

Ви вирощуєте виноград?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector