Сенсаційне відкриття ізраїльського вченого. Він розповів, що чекає на людство

Усі ми полюбляємо яскраві кінострічки, в яких показують майбутнє, з дивовижними технологіями. Це світ, в якому панує штучний інтелект. І з кожним роком усі ці фантастичні сюжети стають дедалі більше наближеними до реальності. 

Зі своїм прогнозом стосовно майбутнього людства на Всесвітньому економічному форумі в Давосі виступив відомий ізраїльський історик Юваль Ной Харари. Його слова вразили усіх присутніх. І не дивно, адже у світі цінують думку автора бестселерів. Його книжки «Sapiens: Коротка історія людства» і «Homo Deus: Коротка історія завтрашнього дня» не залишають байдужих.

Яким Харари бачить наше майбутнє?

Людство завжди боролось за виживання. Робота, у сучасному розумінні цього – зовсім нове поняття. А страх втратити можливість заробити – феномен сьогодення. Це почуття з кожним роком посилюється, адже людина боїться, що технологічний прогрес призведе до того, що вона стане непотрібною, її замінять роботи.

Нам страшно, що деякі професії зникнуть. Та хіба це найважливіше? Перейматися треба долею людини загалом. Навіть, якщо якихось професій не існуватиме – нічого, з’являться інші. Та чи почуватиметься комфортно людина?

На думку Харари, порівняно з Середньовіччям життя людей суттєво покращилось. Та ми, чомусь не почуваємось щасливішими. Ми втратили здатність радіти, насолоджуватись та розслаблятися. Найважливіше завдання людства – пристосуватися, а для цього треба бути емоційно стійкими. А цього не вчать у школах.

Ми можемо стати останнім поколінням Homo sapiens

Мине сторіччя або два – і землю заселятимуть зовсім інакші істоти. Вони суттєво відрізнятимуться від сучасних людей. Так само як ми від неандертальців. З часом людина навчиться модифікувати наше тіло і розум.

Господарем світу стане той, хто володітиме інформацією. Вони контролюватимуть все. Цілком вірогідно, що людство розділиться на різні види. Адже вчені почнуть змінювати організм, втручаючись в його генетичні коди. Це вже відбувається.

Пошепки

Розвиток нейробіології та комп’ютерний прогрес призведе до неймовірних відкриттів. Вчені навчаться розшифровувати алгоритми організмів. Суттєво на це вплине один з найважливіших винаходів – біометричний сенсор, який переводить біохімічні процеси в нашому тілі в електронні сигнали, які може аналізувати комп’ютер. Це допоможе створити досконалих істот.

Біоінженери вже успішно вирощують органи, покращують гени. Цілком вірогідно, що почнуть комбінувати органічне з неорганічним. І ось вам – кіборги!

А згодом створюватимуть повністю неорганічні форми життя. Та для цього треба вирішити кілька важливих питань. Вчені мають збагнути, як створити свідомість. 

Та найважливіше, аби ті, хто володітиме цими знаннями, не використовували їх проти людей.

Алгоритми зможуть передбачати бажання

Якщо ж вчені почнуть зловживати знаннями – настане ера цифрової диктатури. Алгоритми передбачатимуть бажання і потреби, людина втратить можливість приймати рішення. А в країнах, де й так немає демократії – це призведе до краху. Наприклад, влада Північної Кореї знатиме думки усіх мешканців, і якщо чиїсь їх не влаштують – реакція буде миттєва. Чи не сюжет для фантастичної кінострічки?

Невеличка група людей, еліта зможе панувати, будувати нове життя на свій власний розсуд.

Але тоді, який вихід? Хто ж має контролювати інформацію? Прогрес зупинити неможливо! На думку ізраїльського історика обговорювати це питання мають найкращі вчені, філософи, юристи й навіть літератори.

Зараз більшість людей ще не усвідомлює небезпеку. Політики нехтують цим питанням, адже зараз у світі й без того чимало проблем. Та ми маємо готуватися, адже згодом буде надто пізно.

А ви згодні з Харари? Теж вважаєте, що прогрес призведе до фатальних наслідків?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector