Сестра запросила погостювати в Чернівцях, вона там вже 25 років живе. Я щиро сподівалася, що допоможе моїй родині фінансово, бо знає, що ми дуже мало заробляємо. На жаль, моя сестра виявилася егоїсткою!

Минулого тижня я гостювала у своєї старшої сестри Зіни. Вона ще у 1990-х переїхала до Чернівців, там вступила до університету, вийшла заміж та народила донечку. До речі, свекри її дуже багаті та заможні люди. Спрезентували на весілля їм квартиру майже в центрі міста, машину віддали. 

От моя Зінка жила, наче у Бога за пазухою. Потім, як свекрів не стало через хворобу, то її чоловік Василь став керувати бізнесом. Минулого серпня донька Світлана вийшла заміж, зятьок також з тої родини “мажорів”. Чи то його тато власник якогось ресторану чи магазину – не пам’ятаю, але грошей у них ого-го, як багацько. Моя Зінка зі Світланою цього року вже встигли побувати і в Болгарії, потім купили тур в Європу на тиждень і нещодавно родиною їздили в Буковель. 

А мені не так пощастило. Свекри живуть у селі, тримають господарку. Чоловік Остап працює маляром, робота сезонна. То є гроші, то нема. Я сама вчителька математики. Часто беру дітей на додаткові заняття, особливо влітку готую школярів до екзаменів. Якби не моє репетиторство та домашні продукти свекрів, то пропали з голоду. 

Мої сини ніколи моря не бачили, ми їздимо на річку чи озеро. Але вони стараються гарно вчитися у школі, всі вчителі їх хвалять. Старший ще займається спортом, ходить на футбол. Знаєте, було б добре, якби мій Остап міг виїхати на заробітки, аби мати стабільний дохід. Однак, через війну його не пускають. Ми вже пробували навіть хабар давати або ж довідку підробити – нічого не вийшло.

Тепер моя сестричка має нове захоплення. Вони декілька років тому віддали доньці квартиру, а самі купили будинок. І от на подвір’ї зробили будки, вольєри та доглядають за покинутими тваринами, яких привезла з Харкова та Херсону. Возить їх до ветеринарів, купує якісь корми дорогі, іграшки. При нагоді шукає тваринам нових власників. Ну і бруд за ними прибирає. Гидота просто!

Чесно, я такого не розумію. В нас що, волонтерів не вистачає? Чи вона вирішила погратися в мати Терезу для тварин? Краще б мені допомогла!

Тої суботи ми поїхали до Зінки в гості, вона запросила. Я була шокована, коли побачила тварин. Таке враження, наче Зіна зоопарк відкрила. Бігають, гавкають, стрибають, наче ті прокажені. 

– Ой, Лідуня, принеси корм, він біля дверей. Я їх погодую. 

Я беру той мішок – а там ціна. Знаєте, скільки коштує? 3 тисячі гривень за сухий корм! Та мені цих грошей вистачає, аби піти в магазин і купити продуктів на 2 тижні. 

Помітила, що деякі собаки трохи не такі. В того лапи нема, в того ока чи вуха:

– І нащо вони тобі такі?

Пошепки

– Які?

– Ну браковані!

– Лідуся, вони також постраждали через війну, як і люди. Їх господарі просто кинули напризволяще. От ми нещодавно зробили аналіз кожній тваринці, уколи. Деяким взагалі крапельницю назначили та вітаміни. Їх треба серйозно полікувати. 

– Боже, Зінка, тобі 5 років, а такими дурницями страждаєш. Цим повинні займатися волонтери. 

– А я хочу допомогти. Хто ще про них потурбується? 

Я ледь витерпіла в гостях у сестри 2 дні. Бо ті пси прокажені гавкали, не давали спокійно спати. Ще й Зінка до них ставилася, наче до якихось дітей малих.

Але я ще помітила у квартирі ремонт. Новесенька плиточка у ванній, така білосніжна, що аж очі сліпить. Ванна з якимось розумним душем, який регулює температуру. Підлога з підігрівом, аби холодно не було. Ще й купила якогось робота-пилососа, сам їздить по килимі та збирає сміття. 

Знаєте, от я таких людей називаю “з жиру бісяться”. Їй, певно, нема куди гроші діти, раз скуповує барахло додому. Невже так важко намовити шматку якусь у воді та протерти підлогу? Раз-раз і все готово. 

Зіна сама прекрасно знає, які у моїй родині фінансові труднощі. І що вчитель математики не заробляє мільйони, як її чоловік. Невже вона настільки скупа, що не хоче рідній сестрі допомогти?

Я дуже розчарувалася в Зіні, як у сестрі. Понабирала тих блохастих тварин з притулку. А могла б ті гроші дати мені на ремонт або ж на відпочинок. Я б її рідних племінників у гори відвезла чи на море!

На Вашу думку, хто має рацію – наша читачка чи її сестра Зіна? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector