Щемливий лист Чарлі Чапліна донечці. Неможливо стримати сльози

Ім’я Чарлі Чапліна знають усі. Він був геніальним актором і культурним діячем. І залишив після себе чималий доробок. Та окрім цього виконував ще одну важливу роль –  багатодітного батька. Загалом від різних жінок мав 12 дітей і всіх їх намагався виховувати гарним людьми. Джеральдіна Чаплін – донька від останнього шлюбу з Уною О’Ніл, батьком якої був нобелівський лауреат Юджин О’Ніл.

Чарлі з надзвичайною ніжністю ставився до дівчинки. І страшенно переймався, що через свій досить поважний вік не встигне їй подарувати достатньо уваги. Саме тому у Різдвяну ніч 1965 року він написав Джеральдіні ласта. Його текст надзвичайно глибокий і не залишає байдужих:

Пошепки

“Після твого імені – Джеральдіна – є моє прізвище – Чаплін. З цим прізвищем понад сорок років я смішив людей на землі. Але плакав я більше, ніж вони сміялися. Джеральдіно, у світі, в якому ти живеш, існують не лише танці й музика! Опівночі, коли ти виходиш з величезного залу, ти можеш забути про багатьох шанувальників, але не забувай запитати у водія таксі, який повезе тебе додому, про його дружину. І якщо вона вагітна, якщо у них немає грошей на пелюшки для майбутньої дитини, поклади гроші йому в кишеню.

Я розпорядився, щоб в банку оплачували ці твої витрати. Але всім іншим плати строго по рахунку. Час від часу їдь в метро або на автобусі, ходи пішки й оглядай місто. Придивляйся до людей! Дивись на вдів і сиріт! І хоча б один раз в день говори собі: «Я така ж, як вони» … Я не був ангелом, але завжди прагнув бути людиною. Постарайся і ти. Твій Чарлі Чаплін”

Як мудро і влучно! Чи не так?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector