Що і де слід підкрутити у швейній машинці, щоб вона працювала, як швейцарський годинник

Зараз доволі рідко чуємо про домашні швейні машинки. Втім, ще пів століття тому професія швеї була однієї із найпопулярніший у межах радянського союзу. Тож у когось точно залишився цей старенький (або більш сучасний) апарат. А правильне налаштування швейної машинки допоможе вам уникнути різноманітних клопотів та проблем. Зате ви спокійно зможете лагодити або шити власні речі самостійно, не переплачуючи за це великі кошти.

Загальні налаштування швейної машини можна умовно поділити всього на два види. Одні з них серйозні, а інші менш клопіткі. Для вирішення перших не обійтися без механіка та спеціального обладнання. А інший під силу навіть вам. 

Саме про останні сьогодні й поговоримо.

Налаштування швейної машинки

 

 

1. Притиск лапки

Усе залежить від типу тканини, який ви використовуєте. Для деяких із них потрібно посилити або послабити натиск лапки до голкової пластини.

Регулювати цей пункт можна за допомогою гвинта регулювання. У старих машинах знайти його можна на рукаві, просто над лапкою. У «Чайці» він знаходиться під кришкою.

2. Висота гребінки

Налаштувати цей пункт вам допоможе регулювальний диск. Розташований він у там, де змінюється шпулька.

І знову товщина тканини впливає на висоту зубчиків. Для тонких тканин зубчики повинні виступати менше, для товстих тканин – майже цілком. А ось для тендітної вишивки зубчики слід зовсім заховати.

3. Натяг верхньої нитки

Щоб змінити натяг верхньої нитки вам слід знайти в машинці спеціальні диски з регулювальною гайкою. Вони стискають нитку, що проходить між ними, а регулятор контролює ступінь тиску. Звернути увагу на цей пункт треба тоді, коли під час життя у вас починають з’являтися петлі.

 

Пошепки

ремонт та налаштування швейної машинки Зінгер

 

4. Натяг нижньої нитки

Як і верхня, нижня нитка також регульована. Точніше, її натяг. Для налаштування візьміть маленьку викрутку і поверніть регулювальний гвинт за годинниковою (для збільшення) або проти годинникової стрілки (для зменшення).

Не переборщіть з оборотами. Проверніть гвинт дуже обережно і зовсім трохи. 

Також ви можете перевірити натяг нижньої нитки. Для цього підвісьте шпульний ковпачок за кінець нитки. Якщо він висить, а шпулька при цьому не розкручується, то натяг занадто високий. У подібному випадку його слід послабити.

Якщо шпулька розкручується швидко та різко, то натяг занадто слабкий.

 

Тож візьміть до уваги вищеперелічені нюанси, а також подумайте добре, перш ніж позбуватися такої цінної речі, як швейна машинка. 

Адже за дотримання простих умов, вона прослужить вам справно та стабільно ще не один десяток років. 

Ми навчили вас давати собі раду з незначними технічними відхиленнями, але якщо ви відчуваєте, що можете нашкодити апаратові і вам трапився складний випадок, то краще проконсультуйтеся з майстрами.

На все добре і хай щастить!

А ви вмієте шити на швейній машинці?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector