Що потрібно пам’ятати про вплив батька на дитину

Про роль і значення чоловіка в виховному процесі, зараз говорять дуже багато. Складно виростити повноцінну особистість, будь то хлопчик чи дівчинка, без чоловічого впливу.

На жаль, деякі чоловіки впевнені, що доглядати та виховувати дітей не чоловіча справа. Ця думка глибоко є помилково. Можна бути уважним ніжним батьком і сильним мужнім чоловіком одночасно. Найкращим вважається, коли батько включається в процес догляду та виховання за малюком з моменту його народження, якщо ж цього не відбувається, і він надає всі турботи дружині, то існує ризик, що саме вона назавжди залишиться головною у всіх питаннях виховання, а це значить, що діти будуть відчувати себе обділеними батьківською увагою.

Багато чоловіків переконані, що його основне призначення в сім’ї – заробіток грошей. Безумовно, забезпечення і захист сім’ї – це найважливіша функція чоловіка, але не треба забувати, що батьківство є не менш важливим і значущим  для формування повноцінної й успішної особистості.

Основна роль батька полягає в тому, що він є другом, вчителем, прикладом. Тільки в процесі щоденного спілкування батько зможе показати дитині світ чоловіка.

Так дівчинці він допоможе навчитися розуміти людей протилежної статі. Дочка намагається бути схожою на маму, але головним критерієм успішності буде оцінка батька. Це перший значимий чоловік в її житті. Він допоможе дочці стати впевненою в собі, кажучи компліменти, захоплюючись її сукнею, зачіскою, а коли вона підросте батькові просто необхідно показати, що він цінує її думку, добре ставиться до друзів. 

Пошепки

Хлопчик копіює стиль поведінки батька. Тато це живий приклад мужньої, сильної людини, який не тільки прийде на допомогу в скрутну хвилину, але і підкаже правильне рішення, підтримає, похвалить. Хлопчик, намагаючись бути схожим на батька, усвідомлює важливість того, як добре бути великодушним і мужнім, брати на себе відповідальність і усвідомлювати важливість своїх вчинків. Малюки люблять перед однолітками хвалитися силою, професією свого батька. Вони хочуть, щоб усі бачили, що у них є надійний захист, це підвищує їх статус перед однолітками.

Обставини, при яких у дитини не було батька, залишить відбиток на все його життя. Такій людині буде складно виховувати своїх дітей, адже у нього не було моделі поведінки чоловіка в сім’ї та доведеться осягати все самому.

Іноді буває, що чоловіки намагаються реалізувати в сині, а іноді й в дочці свої мрії, наприклад, виростити професійного спортсмена або математика, зовсім не враховуючи, що у дитини, можливо, немає до цього здібностей або навіть просто бажання. В результаті у малюка щось не виходить, тато ж починає його поправляти, критикувати та врешті-решт сердиться. У дитини виникає почуття, що він винен, ні на що не придатний, і що його тато теж так думає. Результатом подібного спілкування стає занижена самооцінка у дитини. Важливо пам’ятати, що похвала набагато важливіша та ефективніша в виховному процесі, ніж поправки й вказівки.

Чоловікам необхідно навчитися контролювати свої почуття, ні в якому разі не висловлювати своє роздратування у вигляді глузувань, оскільки в цьому випадку дитина буде відчувати себе приниженою і невпевненою в собі.

Батько важливий на всіх стадіях розвитку дитини, але не замість матері, а разом з нею. У свідомості дітей його батьки нерозривні. Чим частіше батько спілкується з дитиною, тим сильніший емоційний зв’язок між ними, що своєю чергою пробуджує в чоловікові дуже глибоку прихильність, яка дуже важлива, як для позитивних і плідних взаємовідносин між батьком і дитиною, так і для особистості самого чоловіка.

А ви погоджуєтесь з тим, що чоловік грає важливу роль у вихованні дитини?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector