Що потрібно зробити з малиною навесні, щоб влітку збирати урожай відрами

Якщо ви любите поласувати смачними ягідками малини, за кущем потрібно доглядати. Починати роботу необхідно вже з настанням весни. Наступні поради допоможуть вам досягти максимального результату. 

Деякі особливості

Назвати малину вибагливою рослиною, яка потребує особливого догляду не можна. Вона полюбляє нейтральні грунти й не потребує щорічного перекопування землі. Річ у тому, що її коренева система знаходиться майже біля поверхні, тому цими діями ви просто можете її пошкодити. 

Обрізка

Навесні обов’язково роздивіться всі малинові кущі та обріжте старі пагони. Також зверніть увагу на те, що на рослині може оселитися малинова муха (галиця). Її наявність сигналізується потовщенням пагона. Його також необхідно зрізати, а рослину обробити спеціальним розчином проти шкідників. 

Для гарної вентиляції, кущ повинен містити не більше 6-7 пагонів. В такому випадку, малині буде вистачати кисню та світла для нормального розвитку. Інакше, є ризики виникнення різноманітних хвороб та грибків.

Не забудьте обрізати верх пагонів під нахилом до першої бруньки. Коли бічні пагони збільшаться до 30-40 см, їх необхідно зрізати в точці зростання, аби спровокувати ріст нових. Як результат, ви отримаєте більший врожай.

Видалення бур’янів та опалого листя

Важливо прибрати все старе листя та бур’яни, які часто з’являються під кущем. А ще, варто трохи розпушити землю, аби втримати рівень вологості. 

Пошепки

Внесення добрив

Коли з’являться перші бруньки, малину можна підгодовувати аміачною селітрою. Для цього необхідно розвести 1 столову ложку розчину в 10 л води. Використовуйте по 2-3 л на 1 кущ малини. 

Перед внесенням добрива, добре зволожте землю. Коли поллєте кущі аміачною селітрою, не забудьте присипати їх золою. Вистачить по 1/2 склянки на 1 кущ. Також можна внести невелику кількість доломітового борошна.

Якщо кущі потребують кращого удобрення, варто посипати навколо них 2 ст. л. органомінерального універсального добрива. Не забудьте добре розпушити землю. За бажанням можна використовувати органічні добрива. 

Мульчування

Для того, аби малині вистачало вологи, кущі потрібно мульчувати. В цій справі вам допоможе суміш компосту та перегною. Викладаємо все поряд зі стовбуром.

Обробка фунгіцидом

І на завершення, обробляємо кущі одновідсотковою бордоською сумішшю. Обприскувати варто не лише пагони з листям, а й землю під кущами. Це допоможе уникнути виникнення різноманітних хвороб та грибків. 

Ці доволі прості кроки допоможуть вам виростити гарні кущі малини та зібрати чудовий врожай вже цьогоріч!

Як ви доглядаєте за малиною?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector