Що робити, якщо вашу дитину сварить стороння людина?

Давайте подивимося, як можна вчинити подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як відреагують її батьки.

Проблема:

Таке нерідко трапляється в пісочниці, в дитячому садку, школі. У нашому суспільстві поки, на жаль, не прийнято з повагою ставитися до дітей, не має значення, свої це або чужі. Від такого агресивного натиску чужого дорослого губиться не тільки дитина, але, часом і батьки, не знаючи, що робити. Давайте подивимося, як вчинити в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як відреагують її батьки. 

Пояснення:

1. Дитина перед дорослим беззахисна. Але коли це близький дорослий, то у дитини є опора у вигляді хороших відносин з ним. Тому зауваження і настанови з боку близької людини сприймаються дитиною здебільшого нормально, оскільки це безпечно для неї. Але коли на дитину лається чужий дорослий — це її лякає, тому що сили явно не рівні, влада у дорослого, безпеки немає.

2. Для того, щоб син почував себе в безпеці, мама в першу чергу фізично загороджує свою дитину від жінки, яка сприймається ним як загроза. Так дитина буде відчувати себе під захистом. Потім мама вирівнює ситуацію, ініціюючи розмову «по горизонталі» дорослий-дорослий.

Мама пам’ятає, що діти знаходяться поруч і зараз вони побачать модель поведінки в конфліктній ситуації. Тому, мама демонструє повагу до опонента і спочатку вітається, потім питає ім’я. Завдяки знайомству розмова буде більш персональною.

3. Мама шанобливо ставиться до сина, тому сідає, щоб бути з ним на одному рівні. Мама розуміє, що її дитині довелося не солодко, що він хороший хлопчик і у нього не було злого помислу. Тому вона жестом, виразом обличчя, своїм зверненням показує синові своє розуміння його, прихильність до нього і підтримку. При цьому мама однозначно проводить кордон «своє-чуже».

4. Саша, нехай і не спеціально, але все таки порушив кордони Олексія і Світлани, взявши іграшку Олексія. Тому, мама приносить свої вибачення. Мама також розуміє, що діти ходять в одну групу в дитячому садку і непорозуміння можуть повторюватися. Тому мама домовляється зі Світланою про те, як діяти в майбутньому. Важливо, що Саша це чує. Так він буде відчувати себе більш захищеним. Досвід захищеності сприяє зміцненню почуття власної цінності і значущості. Мамин захист як би повідомляє синові «ти важливий і цінний, тому я не дозволяю поводитися з тобою погано».

5. У дитини не було злого помислу, коли вона брала чужу машинку. Швидше це можна розцінити як помилку. Тому тут не йде мова про будь-яке осудження. Крім того, Саші довелося витримати випробування, коли його вичитувала чужа жінка. Мамі Сашка хочеться сина якось особливо підтримати і вона знаходить такий спосіб — подарувати таку ж машинку на свято.

6. Ми не аналізуємо ситуацію, коли дитина ще переживає те, що трапилося. Тому що так вона може відчути себе самотньою, не зрозумілою і замкнутися, відповідаючи формально. Коли ж всі негаразди позаду і душевну рівновагу відновлено, тоді з’являється можливість проаналізувати, що сталося і що до цього призвело. Так, дитина зможе витягти корисний досвід з ситуації, що склалася і навчитися, щоб в подальшому не потрапляти в таке становище.

При цьому мама не розповідає синові як треба, а цікавиться, якою логікою керувалася дитина. Це дасть їй інформацію про «білі плями» малюка. Надалі мама може приділити цьому особливу увагу, щоб син краще орієнтувався. Мамині питання допомагають дитині самій знайти вірне рішення в проблемній ситуації. Такий підхід допомагає дитині відчути себе більш компетентною і в складній ситуації сподіватися на себе, особливо, коли вона не може у когось запитати, щоб в подальшому не потрапляти в таке становище.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: