Що робити, якщо ви опинилися у відкритому морі

Більшість з нас люблять пляжні курорти і відвідують море не рідше одного разу на рік. Тим не менш, ми не повинні забувати, що море як привабливе, так і свавільне.

Ми думали над питанням, як повинен поводити себе людина, що опинилася у відкритому морі. Виявляється, є кілька правил, які зовсім не складно запам’ятати.

Заспокойтеся

Тож не дивно, що люди, які опинилися у відкритій воді, відчувають дикий страх за своє життя. Проте, паніка безумовно не допоможе вам — вона може затуманити ваше судження і змусити вас втратити необхідний ритм дихання. Тому перше, що ви повинні зробити, це спробувати заспокоїтися.

Виберіть правильний стиль плавання

У цій ситуації рано чи пізно вам доведеться рухатися по воді. Стиль плавання, який ви виберете, буде визначати тривалість вашої сили. Запам’ятайте це правило:

У спокійній воді краще плавати на спині, тому що ви отримаєте можливість максимально розслабитися і дихати рівно. Якщо навколо вас хлюпочуться хвилі, краще плавати на животі. Наприклад, спробуйте брас. Зробіть ковток повітря, потім опустіть голову в воду і видихніть. Якщо вам не потрібно постійно тримати голову над поверхнею води, ви заощадите більше енергії.

Знайдіть те, що плаває

Якщо ви потрапили у відкрите море в результаті корабельної аварії або приземлення літака, навколо вас має бути багато речей, які ідеально тримаються на плаву. Буде ще краще, якщо це буде човен або пліт, якими оснащені кораблі.

Залишайтеся в одязі

Пам’ятайте, що відкрите сонячне світло може бути надзвичайно небезпечним. Тому не знімайте одяг — він захистить вас від сонця.

Якщо ви напівголі, спробуйте знайти щось, що може захистити вас від сонячних променів. В ідеалі побудуйте намет, який створить тінь.

Подумайте, що ви будете їсти

Добре, якщо на вашому плоту є запас їжі. Тим не менш, ви не обов’язково будете голодувати без нього.

  • Якщо у вас є пайки, розділіть їх на невеликі щоденні порції. Вам вистачить надовго, і у вас не буде проблем з травленням.
  • Якщо у вас їх немає, ви можете зробити вудку з мережива і, наприклад, шматка банки (для гачка) і спробувати ловити рибу. Якщо вам не вистачає таких предметів, спробуйте зловити водорості. Дрібна риба може застрягти там.
  • Спробуйте ловити рибу, навіть якщо у вас є запаси їжі. Зрештою, риба містить трохи рідини. Не їжте зіпсовані продукти, незалежно від того, наскільки ви голодні.

Постійно забезпечуйте себе рідиною

Під час вимушеного плавання вода набагато цінніша ніж їжа. Зрештою, ви майже не рухаєтеся, і витрачаєте трохи енергії. І все ж рідина споживається постійно. Пам’ятайте, що ви не повинні пити морську воду.

  • Конденсат. Вам знадобиться коробка, два контейнери, водонепроникний матеріал і вага. Візьміть один контейнер і налийте морську воду всередину. Помістіть інший в коробку поруч з ним. Закріпіть один шматок водонепроникного матеріалу (наприклад, поліетилену) над обома, і покладіть вантаж на порожній контейнер. Незабаром контейнер буде наповнений прісною водою.
  • Дощова вода. Постарайтеся, щоб у вас завжди залишалося кілька порожніх контейнерів для збору дощової води.

Рятуйтеся правильно

Не дивно, що в такій ситуації вам захочеться якомога швидше стати на твердий грунт. Проте, всі ваші рятувальні заходи повинні бути ретельно продумані. Запам’ятайте ці правила:

  • Якщо ви не знаєте, де перебуваєте, не гребіть. Покладіться на течію. У неї більше шансів перенести вас на землю.
  • Не поспішайте стрибати в воду, якщо ви бачите корабель на відстані. Не намагайтеся наздогнати його. Краще дати сигнал дзеркалом або шматком консервної банки.
  • Не намагайтеся сигналізувати вогнем, щоб не наражати на небезпеку ваше тимчасове укриття у вигляді плоту. Якщо вам пощастило отримати кілька смолоскипів, не відправляйте їх в порожнечу — почекайте, поки корабель не зменшить відстань.
  • Якщо серед іншого ви знайшли флуоресцеїн, розчиніть його у воді, коли побачите літак або корабель. Навколо вас утвориться яскрава пляма, яку легко побачити з повітря і здалеку.

Не втрачайте надію

Відчай — ваш найнебезпечніший ворог. Не втрачайте надію на порятунок. Є багато історій про людей, які були знайдені у відкритому морі через місяці після їх зникнення.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: