Що робити з частими візитами свекрухи

Олена з чоловіком переїхали з невеликої квартири у приватний будинок в селі неподалік від свекрухи. 

– Ми купували дім, розраховуючи на те, що згодом будемо дбати про матір чоловіка, яка живе в кінці вулиці. Поки я сиджу в декретній відпустці з малюком, Данило щодня їздить на роботу в місто. Оскільки наше село розташоване на околиці, то й добиратися доволі зручно, – розповідає Олена.

Жінка вирішила, що окрім виховання дитини вона повинна мати якесь заняття. Тим паче часу у неї вистачало, аби займатись не лише побутовими справами. Олені захотілося облагородити на власній ділянці невелику теплицю й вирощувати домашні овочі. Молодій сім’ї це зіграло на руку, адже таким чином їм виходило економити на продуктах й більше коштів вкладати у будівництво.

– Минулого року ми вирішили купити морозильну камеру, щоб мати змогу робити заготовки на зиму. Планувалося, що там будуть зберігатися заморожені ягоди й овочі. Однак свекруха вирішила й собі скористатися з цього, тому попросила, аби ми поскладали у себе м’ясо, яке вона придбала за вигідною ціною, – далі веде Олена. 

Пошепки

Невістка погодилася виручити матір свого чоловіка, але скоро пошкодувала про це. Адже її донька також вирішила, що може залишити в брата свої заморожені продукти. Тепер візити свекрухи й зовиці в дім Олени стали регулярними. На додаток вони приходили без попередження і навіть відкривали двері своїм ключем. 

– Я протягом місяця не перевіряла морозильну камеру, а коли мені знадобилися вишні для пирога, я їх там просто не знайшла. Виявилося, що свекруха з донькою забрали звідти не лише те, що самі залишили, але й те, що я заготувала для своєї родини. Вони думали, що я не помічу їх грабежу, але не так сталося, як гадалося. Звісно, зайві скандали мені ні до чого, тому я просто запитала, навіщо вони так вчинили. У відповідь матір чоловіка заявила, що я скнара, адже пошкодувала якихось там грибів та малини. Скажу відверто, що мені було дуже неприємно. 

Цього року свекруха знову зверталася до невістки з проханням використати її морозильну камеру, але вона не хоче допомагати жінці. Олена вважає, що свекруха може купити свою морозилку, якщо вона їй так потрібна. Хоча, ясна річ, користуватися чужою технікою й продуктами набагато вигідніше. 

Безсумнівно, родичі повинні допомагати один одному, але й про особисті кордони забувати не слід. Будь-яка послуга повинна бути гідно оцінена. У випадку Олени їй ніхто не подякував за місце в морозильній камері, а свекруха із зовицею лише скористалися її добротою. 

А як би ви вчинили на місці Олени? Чи має рацію свекруха, яка без дозволу користується продуктами невістки? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector