Що робити з кущами смородини, після збору врожаю. Щоб в наступному році вродила ще краще

Кущі смородини також вимагають правильного догляду, особливо після збору врожаю. Щоб наступного року знову отримати багато ягід, слід обробити рослину від шкідників, а ще очистити кущі від сухих гілок. Ось що потрібно робити покроково:

Правильний догляд за смородиною.

Пошепки

  1. Кущі потрібно ретельно обробити, для цього спершу обприскати 1 % бордоською рідиною, «Тоазом» або «Фундазолом» та не забувайте про інсектициди. Хворі рослини слід обробити двічі.  Обробка від кліща: обприскати розчином з 20 мл «Фітоверму»  на відро води. Обробка від скляниці: «Карбафосом», «Лепідоцидом», «Фітовермом». Обробка від галиці: «Аліотом», «Фітовермом», «Кінміксом», «Лепідоцидом».
  2. Після того, як ви зібрали ягоди, обріжте все старе гілля – це переважно гілки, яким понад три роки. Якщо у вас біла або червона смородина, то листя не зрізайте, а от чорну слід очистити і від ураженої зелені.  Розрідіть кущ, адже якщо гілки ростуть щільно, то врожай буде невеликим. Обрізають гілки на рівні землі. Залиште 3-4 шт. сезонних пагонів, а інші вкоротіть на 1/3. Якщо стеблам вже 2 роки, то з них потрібно вирізати суху частину. Ідеальний кущ повинен містити 15-18 гілок. 
  3. Смородина обожнює фосфорні добрива, також використовуйте органіку: компост, пташиний послід, перегній, торф, коров’як або рідкий біогумус з фосфором. Смородину ще слід підживлювати мінеральними добривами: подвійна доза суперфосфату та калієвої селітри, аммофоска або діамофоска та зола. З самого початку краще використовувати мінеральні добрива, а вже потім органічні. 
  4. Для позакореневого підживлення використовують імуностимулятори.

Нехай смородина завжди дарує вам багато врожаю!

Як ви обробляєте смородину після збору врожаю?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector