Що станеться з вашим тілом, якщо не вживати алкоголь протягом 28 днів

Згідно зі статистикою, звичайна людина із середнім доходом випиває близько 9,5 літрів алкоголю на рік. І ця людина не залежна від алкоголю — їй просто подобається проводити час зі своїми друзями і трохи випивати. Вона п’є алкоголь не кожен день, можливо іноді дозволяє собі келих сухого вина перед сном, щоб трохи розслабитися. Що трапиться з цією людиною, якщо вона проживе 28 днів без алкоголю?

1 тиждень

 • Збільшується апетит. Справді, якщо людина вживає алкоголь, то вона з’їдає більше їжі. Коли людина припиняє пити, то їй інстинктивно хочеться зайняти свої руки і вона починає їсти. Тому, якщо ви вирішили кинути пити, то краще за все замінити алкоголь на сік або воду.

 • Зростає бажання з’їсти щось солодке. Алкоголь, особливо солодкий, підвищує рівень цукру в крові, що, в свою чергу, може викликати тягу до цукру. Але у різних людей різні реакції. У деяких навпаки спостерігається зниження рівня цукру, що особливо небезпечно для людей, які страждають на діабет.
 • Поганий сон. Найчастіше це загрожує тим, хто звик випивати склянку чогось, щоб швидше заснути і розслабитися. Хоч алкоголь може змусити вас швидше заснути, він знижує якість вашого сну. Тому, коли ви вирішуєте відмовитися від алкоголю, сон, сам по собі, не буде глибоким. Деяким навіть кошмари сняться.
 • У деяких випадках у людей можуть виникнути головні болі, які є ознакою серйозних змін в організмі в результаті детоксикації від алкоголю. Це може вплинути на печінку або навіть викликати високий кров’яний тиск.

2 тиждень

 • Печінка починає відновлюватися. Коли люди регулярно вживають алкоголь, клітини печінки вмирають і на їх місці з’являються рубці. Орган може відновитися, але це дуже повільний процес. Чим менше людина п’є, тим швидше буде її одужання.
 • Ще одним сильним мотиватором можуть стати зміни кольору шкіри. Алкоголь порушує кровообіг, що призводить до нестачі в ній кисню. В результаті алкоголь робить шкіру сухою, що призводить до появи пігментних плям і ранніх зморшок.

 • Травлення починає поліпшуватися. Алкоголь збільшує виробництво шлункової кислоти. Іншими словами, шлунок повільно себе «з’їдає». Крім того, це причина того, чому люди з’їдають більше їжі, коли вживають алкоголь.
 • Люди, які експериментували з відмовою від вживання алкоголю, стверджували, що до 2-му тижні стає набагато складніше відмовитися від запрошень на зустріч з друзями. На початку люди були сповнені ентузіазму, але до кінця 2-го тижня їм потрібно себе стримувати.

3 тиждень

 • На 3-му тижні зникають очевидні ознаки вживання алкоголю (наприклад, темні кола під очима і набряки обличчя). Це пов’язано з тим, що сечова система тепер може нормально функціонувати.
 • Вранці легше прокинутися. Коли людина трохи п’яна, вона відразу занурюється в глибоку фазу сну, пропускаючи початкові стадії. А коли концентрація алкоголю в крові падає, сон уже не глибокий, і люди частіше прокидаються. Коли алкоголь повністю виведений з організму, цикл сну повертається до природного, що полегшує пробудження.

 • Алкоголь зменшує вироблення слини, що впливає на стан зубів. Таким чином, якщо ви не вживаєте алкоголь, ризик виникнення карієсу набагато менший, а ваша зубна емаль зміцнюється.
 • Алкоголь не тільки вбиває біль, але і смакові рецептори і нюх. Згодом здатність відчувати запах і смак відновлюється.

4 тиждень

 • Якщо у людини є зайва вага, маса тіла різко зменшується. Цифри, звичайно, індивідуальні, але в середньому це близько 6-8 фунтів на місяць. Чим довше людина не п’є, тим більше ваги вона втрачає.
 • Алкоголь підвищує кров’яний тиск. Якщо це відбувається занадто часто, існує ризик розвитку гіпертонії. Люди, які не п’ють алкоголь, не перебувають в цьому стані настільки часто. Крім того, ризик розвитку серцево-судинних захворювань різко падає.
 • Шкіра стає набагато чистішою. Прищі і подразнення зникають. В основному це відбувається тому, що нормалізується водний баланс в організмі, а також кровообіг. Колір обличчя стає рівнішим, а пігментні плями зникають.
 • Думки стають яснішими і людина більш ефективно працює. Це, ймовірно, найменш очевидна зміна. Проте, результати досліджень показують, що при регулярному вживанні алкоголю мозок людини трохи набухає, і мільйони клітин мозку помирають через брак кисню. Ці зміни дуже повільні, але незворотні.

А вам коли-небудь спадало на думку спробувати цей експеримент на собі? Було б цікаво наскільки зміниться наш організм, якщо повністю виключити алкоголь з раціону.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: