Що таке цервікогенні головні болі і чому ви повинні знати про них

Що робити, якщо головні болі почали виникати все частіше, а впоратися з ними дедалі важче?

Цервікогенний головний біль класифікується як тупий біль, що починається від шиї і поширюється від задньої частини голови вгору до скронь. Біль може навіть поширюватися по лобі і навколо очей або вух.

Біль виникає в верхньо-шийному відділі і потиличній зоні; при посиленні він поширюється на тім’яно-скроневі відділи, де проявляється максимально. Як правило, головний біль односторонній або асиметрично виражений, посилюється при рухах в шийному відділі. При цьому головний біль може приймати форму нападу, під час якого можлива нудота, блювота.

Що викликає ці головні болі?

Цервікогенні головні болі зазвичай викликані проблемами з м’язами шиї, які можуть включати в себе надмірне їх використання або навіть зловживання ними. Суглоби і нерви на шиї також можуть викликати головний біль, як і диски. Оскільки всі вони пов’язані, одна травма може вплинути на всі компоненти. Причини CGH можуть містити в собі:

 • Травму
 • Ревматоїдний артрит
 • Грижу міжхребцевого диска
 • Дегенерацію хребта
 • Рак
 • Доброякісні пухлини

Більшість людей відчувають CGH як постійний біль, який може погіршитися при прийнятті певної пози або при повторних діях. У той час як обидві сторони вашої голови можуть хворіти, більш поширений біль з одного боку. Однак, якщо головний біль досить сильний, то може бути з обох сторін.

Як відчувається цервікогенний головний біль

Для деяких людей біль від CGH може починатися з перервами — він буде появлятися і зникати. Для одних це постійний біль, а для інших він може починатися як переривчастий, а потім переходити до більш хронічного, постійного болю.

Крім болю в шиї ви можете відчувати:

 • Біль навколо скронь або чола
 • Біль в плечі й руці на відповідній стороні
 • Обмежений діапазон руху

Більш серйозні симптоми, які зустрічаються рідше, можуть включати:

 • нудоту
 • затуманений зір
 • запаморочення
 • чутливість до світла і звуку

У деяких людей, які відчувають CGH, може навіть не бути болю в шиї як такого, але шия може бути дуже чутливою.

Чому цервікогенний головний біль це не мігрень

У той час як деякі симптоми CGH можуть нагадувати симптоми мігрені або головного болю від напруги, CGH не є мігренню.

На додаток до відсутності пульсуючого болю, цервікогенні головні болі майже завжди включають в себе певний тип болю в шиї, що рідко зустрічається у людей, які відчувають мігрені. Симптоми мігрені, про які ми згадували вище, включаючи нудоту та чутливість до світла і шуму, рідко зустрічаються у людей з CGH. Дані показують, що мігрені і CGH є двома різними проблемами і повинні розглядатися як такі.

Однак, як ми бачили, в обох є деякі спільні риси, такі як біль тільки з одного боку, і обидва типи головного болю можуть погіршитися без втручання. Фактично, CGH можуть навіть виникати в той же час, що і мігрень або головний біль від напруги, і навіть можуть бути їх можливою причиною.

Фактори ризику і діагностика

Деякі люди, у яких є певні робочі місця, більш схильні до ризику CGH через повторювання рухів або поз. До таких людей належать водії вантажівок або інші водії і навіть перукарі-стилісти.
Проте, вони не єдині люди, які піддаються ризику. Інші фактори ризику включають в себе:

 • Виконання напружених дій, таких як підняття важких предметів.
 • Нахили вперед під час роботи на комп’ютері (пам’ятайте, ви повинні бути під кутом 90 градусів!)
 • Будь-яке положення, яке надає вагу суглобам і м’язам шиї, що може з часом викликати CGH.

Отже, як ваш лікар дізнається, що у вас CGH або мігрень? Щоб діагностувати цервікогенний головний біль, ваш лікар проведе медичний огляд, розгляне вашу історію хвороби і може запропонувати провести аналіз блоку нервової системи, МРТ, КТ або рентген, щоб точно визначити, звідки виходить біль.

Як лікують цервікогенні головні болі?

Те, як лікується ваш CGH, буде залежати від того, що його викликає, тому ваш лікар повинен провести діагностичне тестування, перш ніж рекомендувати якусь форму лікування.

Ваш лікар може порекомендувати вам фізіотерапію, якщо ваші головні болі викликані структурними проблемами в зоні шиї. Інше дослідження передбачає, що коригування хіропрактики можуть бути ефективною формою лікування цервікогенних головних болів, якщо головні болі викликані поганою поставою або надмірним / неправильним використанням м’язів шиї.

Йога також може бути корисна для людей, які відчувають CGH, особливо конкретні вправи. Однак, як людина, яка кілька разів травмувала спину, займаючись йогою вдома, я б рекомендував проводити вашу практику під керівництвом професіонала, особливо досвідченого в роботі з людьми, які страждають цервікогенними головними болями. страждаючими

Ваш медичний працівник також може призначити вам ліки або порекомендувати іншу терапію, таку як блокування нервів, в залежності від причин вашого головного болю.

Коли вам потрібно звернутися за допомогою

Оскільки цервікогенні головні болі можуть бути викликані інфекціями або пухлинами, вам слід звернутися за професійною медичною оцінкою ваших симптомів.

Якщо у вас є більш серйозні симптоми CGH, які ми обговорювали на додаток до болю в ваших руках або поколювання в руках, лихоманці, судом або болю при кашлі або чханні, вам слід звернутися за медичною допомогою якомога швидше.

Коли ваше тіло посилає вам повідомлення про те, що щось не так (у вигляді болю), ви завжди повинні звертатися за порадою до лікаря.  Ніколи не ігноруйте ваші симптоми!

Вам знайомий такий вид головного болю? Як ви боретеся з ним? 

I
Загрузка ...