Що вам зручно, а що ні – вирішуєте лише ви

– Доброго дня, Олено. Стільки раз у нас були і ніколи не берете каву, в нас вона смачна та недорога. 

Говорила це до мене продавчиня кондитерської, куди я завжди ходжу за шоколадним круасаном. Випічка в них дійсно неймовірна, ще часто купляю булочки з персиковою начинкою або мигдальні рогалики. А які там тарталетки, коржики з різноманітними горіхами та сухофруктами. Можливо, і кава у них не погана, але за кавою я іду в сусіднє кафе. Причина проста: там наливають напій в керамічну чашку. 

Зазвичай повсюди каву продають в паперових стаканчиках, які потім просто викидуєш в сміття. А в цій кондитерській дають велику керамічну чашку, з якою комфортно вийти на вулицю, посидіти на лавці й відчувати себе так, як у дома. Я люблю взяти чашку цієї кави й спостерігати за людьми, які усі кудись біжать, метушаться, вони схожі на бджіл в шумному вулику. А я в цей момент ставлю своє життя на паузу.  

– Каву я беру в сусідній кондитерській, – кажу я дівчинці за касою, – там господиня розуміє гостей краще. Вона знає цінність життя і їй не шкода налити каву в гарну керамічну чашку. Вона не боїться, що її відвідувачі вкрадуть посуд, втечуть, розіб’ють – вона довіряє людям. І це так прекрасно розуміти, що там тобі вірять. Ще жоден клієнт не вкрав у них ці керамічні чашки. А пити з гарного якісного посуду – це розкіш.

– Ой, але це ж так не зручно. А так взяв стаканчик й побіг далі у справах.

– Ця незручність мені взагалі не заважає.

Зазвичай в нашому світі зручність аналогічна стандартності.

Ви намагаєтеся не заважати іншим, не завдавати дискомфорту, не створювати черги і стаєте просто стандартними. Втрачаєте свою унікальність, адже забуваєте про себе і повністю пристосовуєтеся до навколишнього середовища.

Але лише зручна для батьків дитина – це не пристосована до життя доросла особа. Зручна доросла людина – це людина без ресурсів на власне життя.

Якщо ви хочете прожити нормальне життя, то не оминайте незручностей і не бійтеся завдавати незручності іншим.  В житті є на все свій час: коли треба бігти на роботу, коли швидко слід перепрати всі речі, чи бігти на автобус, а також є час, щоб зупинитися, перехопити подих, звернути увагу на рудого кота чи квіти в саду. Є час кросівок і час високих підборів. Час ошатних суконь і час збирати волосся у хвостик. 

Але який саме зараз час вирішуєте лише ви, тому не намагайтеся бути такими, як інші, а збережіть свою унікальність.

Чи згодні Ви з цими твердженнями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector