Що важливіше: життя для себе або виховання онуків

Цього року я залишаю роботу і виходжу на пенсію. Мені просто необхідні життєві зміни, але чомусь моя донька думає, що я буду няньчитися з трьома онуками. Я повідомила їй, що не збираюся пильнувати чужих дітей, бо маю власні плани. У мене є давня мрія: купити дачу й переїхати туди на постійне місце проживання.

Хочу купити дачу

Я багато років безупинно працювала, щоб забезпечити свою доньку усім необхідним. Спочатку складала гроші їй на навчання, а потім на квартиру.

Однак зараз я розумію, що хочу пожити у своє задоволення. Кілька років тому моя подруга купила собі ділянку в невеликому селі. Нещодавно вона розповіла, що по-сусідству продається схожий будиночок. Це змусило мене задуматися про переїзд. 

Надолужити згаяне

Якби я продала свою нерухомість в місті, то могла б купити ту ділянку в селі. Там я б нарешті облаштувала особисту бібліотеку і прочитала ті книги, на які ніколи не вистачало часу. Чому я маю відмовлятися від свого хобі, яке раніше приносило мені стільки задоволення?

Пошепки

А біля будинку я б могла висадити півонії чи троянди, облаштувати клумбу і невеликий садок. Ми з подругою могли б разом пити чай і запрошувати одна одну в гості. Від однієї тільки думки на душі стає так приємно й радісно. 

А як же внуки?

Можливо, для когось моє рішення здасться егоїстичним. Насправді я дуже люблю своїх онуків і планую в міру можливостей проводити разом з ними час. Я буду щаслива бачити їх у себе в гостях на літніх канікулах, адже дитячий сміх підіймає настрій й додає життєвої енергії. Однак постійно няньчитися з ними і бути їхньою вихователькою мені не хочеться.

Хіба я не заслуговую на здійснення своїх мрії?

Думаю, що на старості літ я можу піт на заслужений відпочинок. Донька із зятем є батьками своїх дітей, тому мають нести за них відповідальність і займатися їхнім вихованням. 

Не думайте, що у бабусь та дідусів немає особистих інтересів, планів, цілей та бажань. Вони також втомлюються і хочуть робити те, що робить їх щасливими. Вони не зобов’язані жертвувати собою заради допомоги іншим.

А як ви вважаєте, чим люди повинні займатися на пенсії? Чи зобов’язані бабусі та дідусі няньчитися зі своїми онуками?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector