Щоб отримати гарний урожай буряка потрібно знати, як правильно його вирощувати

Вважається, що виростити буряк простіше простого. Однак і у нього є свої особливості, які відомі далеко не кожному. Ці знання, по-перше, заощадять дорогоцінний час дачника, а по-друге, дадуть безпрограшний урожай.

Основні 10 правил, які потрібно пам’ятати:

  1. Обирайте насіння, яке бути найбільших розмірів. Пам’ятайте, що воно починає проростати при температурі 5°С та дуже погано переносять заморозки.
  2. Грунт обирайте пухкий з нейтральним або слабокислим середовищем. Щоб зменшити кислотність, вносять 0,5-1 кг свіжомеленого вапна на 1 м2. Глибина оранки не менше 22-25 см.
  3. Буряк чудово росте після огірків, капусти, під які вносили органічні добрива. Не слід сіяти буряк після коренеплідних культур і після квасолі. Повертати на колишнє місце буряк можна через 2-3 роки.
  4. На малородючі ґрунти слід під буряк вносити органічні добрива: восени – свіжий гній, а навесні – перегній або компост (на 1 м2 4-5 кг гною або 2-3 кг перегною або 3-4 кг компосту). 
  5. Буряк на городі часто вирощують поряд з іншими культурами. Також його можна висаджувати у ролі ущільнювача поряд з огірком, картоплею, по межах гряд і зрошувальних канав.
  6. Посів насіння проводиться 13-17 травня, адже в цей період грунт достатньо прогріється. Навесні сіють на рівній поверхні, восени на грядах, у борозенки, зроблені на відстані 15-20 см одна від одної.
  7. Не забувайте, що буряк росте густо, тому під час його вирощування потрібне дворазове проріджування: перший раз – з появою 1-2 справжніх листків, на відстань 3-4 см, другий – коли у рослин буде 4-5 листків і коренеплід досягне 3-5 см у діаметрі, на відстань 6-8 см. Проріджування роблять по вологому ґрунту в похмуру погоду. Якщо під час посіву, ви розкладете насіння на відстані 25 см, то це вам зекономить час.
  8. Не забувайте і про підживлення буряка, яке необхідно також робити двічі: перший раз – після проріджування, другий – до моменту змикання бадилля в міжряддях. У першій половині вегетаційного періоду найбільш важливими є азотні, а в другій – калійно-фосфорні добрива. 
  9. Якщо грунт на грядці покрити мульчею, то догляд за буряком спрощується. Грунт буде зберігати вологу, ріст бур’янів зупиниться.
  10. Буряки необхідно збирати до перших заморозків. Його обережно підкопують вилами, очищають коренеплоди від землі й обрізають гострим ножем бадилля, залишаючи черешки довжиною не більше 1 см.

Бажаємо вам хорошого врожаю!

Пошепки

Вам була цінною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector