Щоб цибуля добре вродила, потрібно перед посадкою обробити сіянку спеціальним розчином

Щоб збільшити стійкість рослини потрібно правильно обробити її перед посадкою.

Якщо знати методи обробки, то цибуля подарує вам гарний врожай та ще й буде мати привабливий вигляд. Ми вам розповімо найпопулярніші методи, які допоможуть вам обробити саджанку.

Загалом в народі зазвичай використовують три методи!

  1. Термальний спосіб.

Популярним варіантом є прогрівання. Але робити це треба дуже обережно. Спершу цибулини поміщають в в температуру від 24 до 28 градусів. Дрібні цибулинки потрібно помістити на два тижні, а більші – на три тижні. Через цього періоду прогріти повітря до 35 градусів на 1, 5 тижні, згодом при 40 градусів витримати саджанці 12 годин. Якщо цибулю садити восени, то насіння поміщають в воду температурою +45°С на 15 хвилин, а тоді в холодну теж на 15 хвилин і висаджують в ґрунт.

  1. Розчин солі.

Найбюджетнішим варіантом є застосування розчину солі, який є чудовою дезінфекцією від грибка та нематоди. Як приготувати сольовий розчин: 1 ст. л. солі на 1 л чистої води. Саджанку потрібно занурювати у розчин на 20 хвилин. Також сіль можна замінити содою.

  1. Розчин марганцівки або мідного купоросу.

Марганцівка або мідний купорос володіють дезінфікуючою властивістю. Дієвий засіб дезінфекції цибулі: розчиніть на 10 л води 1 ч. л. купоросу та замочіть в розчині цибулю на 20 хвилин. Також можна замочити сіянку на 30 хвилин в ледь рожевому розчині марганцю. 

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector