Шкода гелю-лаку: чому жінки все частіше відмовляються від покриття

У сучасному світі кожна друга жінка ходить у салон краси, аби привести свої нігті до ладу й зробити манікюр гель-лаком. Можна обрати будь-який дизайн із широкої палітри кольорів, а найголовніше, стійке покриття прослужить вам кілька тижнів. Проте чи дійсно гель-лак не має мінусів? Адже все частіше фахівці підіймають питання про його шкоду та негативний вплив на організм людини. 

Річ в тому, що у складі такого лаку містяться небезпечні компоненти. Воно й не дивно, що жінки поступово починають відмовлятися від кольорового покриття і роблять свій вибір на користь акуратної чистки та природнього манікюру. 

Шкода гелю-лаку

Гель-лак виготовляють із набору хімічних складників, які не лише шкодять самопочуттю клієнток, але й стану здоров’я самих майстрів нігтьового сервісу. 

Які компоненти в складі гелю-лаку можуть нашкодити?

Серед найбільш небезпечних компонентів виділяють формальдегід, толуол та дибутилфталат.

1. Формальдегід використовують не лише у гель-лаках, але й інших косметичних засобах. Проте він приносить шкоду нашому здоров’ю. Які його функції? Це своєрідний консервант, який збільшує термін придатності продукту і захищає його від розмноження бактерій. Однак через нього жінки страждають різноманітними алергічними реакціями. 

Та використання формальдегіду не є забороненим за умови, якщо він не перевищує 0,1% складу гель-лаку. Важливо, аби речовина не потрапляла на шкіру.

Відповідальні виробники не використовують формальдегід, але хитрі підприємці подають цей компонент під замаскованими назвами: Aldehyd mravenc, Bfv, Methanal, Formalin, Aldeide тощо.

2. Толуол – це розчинник, який може бути в складі під такими назвами: methylbenzene, methylbenzene, methane, benzene, toluol, antisal 1a.

Невелика концентрація цієї речовини дозволена для використання. Проте навіть це не всіх може вберегти від алергічних реакцій і подразнення. Якщо надихатися випарами толуолу, то з’явиться головний біль, запаморочення й нервове збудження.

3. Дибутилфталат – це складник, який забезпечує пластичну й гнучку структуру гель-лаку. Він захищає нігті від ламкості й тріщин. Однак від нього страждає жіноче здоров’я. Наприклад, виникають гормональні збої чи негаразди з репродуктивною системою. Також речовина негативно впливає на функціонування нирок, печінки та нервової системи. 

Як захистити себе від шкідливого впливу гелів-лаків?

Якщо ви не готові повністю відмовитися від гель-лаку, тоді у нас є декілька порад, які допоможуть вам вберегти своє здоров’я:

1. Потрібно ретельно слідкувати за тим, які матеріали використовує ваш майстер. Подивіться, чи немає в складі небезпечних компонентів. Не соромтеся прямо запитати про це, адже ваша безпека і хороше самопочуття мають бути на першому місці. 

2. Якщо ви зробили чистку, то після неї покрийте нігті звичайним лаком, який не так згубно впливає на ваше здоров’я. 

3. У випадку, коли ви не є прихильником яскравих кольорів, обирайте звичайне прозоре покриття. Тим паче зараз воно повернулося в моду. Усі стильні дівчата роблять манікюр, який виглядає максимально наближеним до природнього. 

4. Гель-лак слід знімати з використанням спеціальних засобів. Краще довірити цю справу професіоналу, щоб нігті залишалися цілими та неушкодженими. Чим тонша пластина, тим більший ризик отримати шкоду від хімічних елементів. 

Не потрібно йти на жертви заради краси. Правильний догляд і регулярне дотримання правил не лише забезпечать вам привабливий зовнішній вигляд, але й прекрасне самопочуття! 

А як ви ставитеся до покриття нігтів гель-лаком? Чи користуєтеся цією послугою? Як часто? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector