Школярки, які наковталися таблеток у Боярці, мали проблеми в сім’ї. Челенджів в інтернеті не було — службова перевірка

У Боярці школярки 16 лютого вирішили наковтатися спазмолітиків не через те, що надивилися «групи смерті» у соцмережах — дівчата й раніше мали прояви схильності до самогубства. Такими є результати службової перевірки обставин інциденту, під час якого дві школярки наковталися спазмолітиків, а одна із них згодом померла.

Про це повідомив міський голова Боярки Олександр Зарубін.

Він зазначив, що версію із «групами смерті у соцмережах» вигадала школярка, яку вдалося врятувати.

«Поширення такої версії подій було зручним для директора ліцею, аби відвести увагу від власної професійної відповідальності за життя дітей під час навчального процесу», — написав Зарубін.

Під час службової перевірки встановили, що обидві дівчинки вже мали прояви схильності до самогубства. Крім того, вони неодноразово перебували у нестабільному емоційному стані. Причина — складні стосунки з батьками. 

Зарубін повідомив, що у померлої учениці були шрами від порізів на руках, а врятована дівчинка намагалася знову заподіяти собі шкоду вже у клініці після трагедії.

Також з’ясували, що загибла дівчинка раніше зверталася за допомогою до шкільного психолога, а врятована школярка напередодні трагедії мала серйозний нервовий зрив під час навчання. А ще інші учні повідомили, що дівчата неодноразово шукали інформацію про самогубства, щоб привернути до себе увагу.

Зарубін наголошує, що про це було відомо директорці школи, однак керівництво закладу цю інформацію ігнорувало. За результатами перевірки комісія вирішила рекомендувати оголосити директорці школи догану.

Що відомо про цю трагедію?

Пошепки

Дві учениці сьомого класу випили по 40 таблеток спазмолітичного препарату, внаслідок чого одна з дівчат померла. Друга дитина потрапила до лікарні в середньо стабільному стані.

У пресслужбі поліції Київщини нам заявили, що дівчата «надивилися відео в TikTok на кшталт: “Випий 40 таблеток і подивись, що буде”».

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба згодом теж припустив, що смерть школярки в Боярці може бути пов’язана з небезпечними «іграми» в інтернеті.

Зрештою директорку ліцею відсторонили від роботи. За попередніми даними прокурорів, школярки не мали схильності до самогубства та проблем у родині. Правоохоронці заявили, що перевіряють кілька версій смерті однієї з дівчат, серед них ㅡ негативний вплив інтернету.

Що робити батькам та дітям?

Якщо ви помічаєте, що діти відвідують небезпечні інтернет-сторінки, звертайтеся за адресою Кіберполіції — [email protected].

Це можуть бути сайти не лише із закликами до самогубства. Правоохоронці закликають звертатися і щодо відеороликів, у яких дітей закликають вживати алкогольні напої чи наркотичні речовини, а також інших подібних правопорушень.

Якщо вам необхідна підтримка, в Україні у будні з 12:00 до 20:00 працює безкоштовна дитяча гаряча лінія: 0 800 500 225 (з мобільного чи стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector