Шовковиця – безцінний дар! Як використовувати його правильно

Ягоди цього дерева зарекомендували себе ще дуже давно. Це дерево є унікальним, адже славиться багатофункціональністю, а також його часто використовують в медицині.

Ягоди шовковиці володіють величезною кількістю вітамінів, а також всіма необхідними корисними речовинами і мінералами: фруктоза, ефірні олії, органічні кислоти, глюкоза, харчова клітковина, магній, кальцій, фосфор, мідь, цинк, кальцій і т.д.

Шовковиця – дійсно унікальний продукт, який дозволяє не тільки насолодитися дуже солодким, приємним смаком. Напевно, усі в дитинстві любили поласувати цими неймовірними ягодами. 

Структура шовковиці дуже схожа на структуру ожини. У чому ж користь шовковиці? Про це розповідає база WebMD, у якій можна з’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію.

Користь для здоров’я

Вітаміни, мінерали та антиоксиданти в шовковиці володіють різноманітними корисними властивостями. Наприклад, флавоноїди шовковиці борються із вільними радикалами для обмеження окисного стресу. Це важливо, оскільки окислювальний стрес може негативно вплинути на декілька аспектів фізичного, когнітивного та навіть емоційного здоров’я.

Шовковиця також багата фенольними кислотами, які можуть зіграти важливу роль у всьому – від профілактики раку до лікування діабету. 

Окрім цього, шовковиця володіє й цілим рядом інших корисних властивостей, зокрема:

Здоров’я серця

Дослідження показують, що дієта, багата шовковицею, може обмежувати рівень холестерину, включаючи загальний і “поганий” холестерин ЛПНЩ. Це, своєю чергою, може зменшити вірогідність розвитку атеросклерозу, при якому на стінках артерій накопичується нездорова кількість нальоту. Саме внаслідок цього можуть утворюватися тромби.

Когнітивне здоров’я

Пошепки

Шовковиця містить високий рівень флавоноїдів. Ці сполуки можуть мати великі переваги для здоров’я мозку.

Здоров’я очей

Флавоноїди в шовковиці можуть бути корисними для запобігання різноманітних вікових захворювань очей.  Також вітамін С у шовковиці може зменшити ризик катаракти.

Харчування

Шовковиця багата вітаміном С – одна чашка містить 51 міліграм вітамінів. Дієта, багата вітаміном С, може обмежити ризик розвитку декількох видів раку. Крім того, вітамін С відіграє важливу роль у виробленні колагену, який забезпечує структуру багатьох частин вашого тіла, включаючи шкіру, сухожилля, зв’язки та кістки.  з

Шовковиця також містить й інші корисні речовини:

Зверніть увагу: шовковиця темного кольору також може забарвити зуби, якщо її з’їсти надмірно. Їх кислотність може зробити їх важкими для емалі, особливо якщо їх вживати в смузі. 

Як приготувати шовковицю

Хоча їх часто їдять сирими, з шовковиці також можна готувати варення, консерви, пироги та різноманітні інші смачні страви. Ягоди можна зберігати протягом двох-трьох днів у холодильнику, якщо їх накрити поліетиленовою плівкою. В іншому випадку вони можуть зберігатися в морозильній камері кілька місяців.

Спробуйте шовковицю в таких рецептах:

  • Додайте жменю шовковиці в миску з холодною крупою або вівсянкою.
  • Змішайте шовковицю у смузі з іншими видами ягід, а також бананами, йогуртом та молоком або молочною альтернативою.
  • Посипте шовковицею салат зі шпинату.
  • Подрібніть шовковицю і змішайте з тістом для млинців.
  • Змішайте шовковицю з водою та йогуртом, щоб створити охолоджений фруктовий суп.
  • Використовуйте шовковицю як натуральну начинку для ванільного морозива.
  • Замініть чорницю шовковицею в булочках.

Чай з листя шовковиця є не менш корисним. Ось як його приготувати: листя шовковиці потрібно висушити та подрібнити. Потім 1 ст. л. сухого листя шовковиці залити 5 чашками води й помістити на вогонь. Довести до кипіння та зняти з вогню. Залишити на деякий час, а потім випити, не додаючи цукру. Чи вживаєте Ви шовковицю влітку? Знаєте різноманітні рецепти з її використання?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector