Шукаєте щастя? Ця притча розкриває теємницю, як його знайти

Що таке щастя? Кожна людина на землі рано чи пізно починає перейматися цим питанням. Та немає єдиного визначення для цього терміну. Це абстрактне поняття, котре пояснює відчуття цілковитого вдоволення своїм життям.

Нещодавно в мережі я натрапила на притчу, котра допомогла мені розібратися – що є щастям особисто для мене. Можливо, вона допоможе і вам?

“Жили собі три брати. Вони були схожі ззовні, але зовсім різні за характерами. Кожен мав свої вподобання. Та усі вони понад усе на світі мріяли знайти своє щастя! Та ніяк не могли визначити, що це.

 – Щастя неможливе без грошей! Чи може радіти бідний?” – запевнив старший.

 – Та ні, гроші ніщо, якщо ти нічого не досяг! Щастя – це слава і визнання! – сказав середній.

 – А, як на мене, щастя – це велика сім’я, теплі обійми рідних, спільні вечері та перегляд фільмів, дитячі усмішки та розмови з дружиною. – наголосив молодший.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Кожен прагнув довести, що має рацію. Тож вони роз’їхались, аби досягти своєї мети. Минуло багато років і брати знову зустрілися. Вони були зовсім старі. Старший приїхав на дорогій автівці у шикарному костюмі. Та вигляд мав сумний:

 – Я дуже багатий. Навіть не маю коли витрачати гроші. Та вони вже не приносять мені радості. Я помилявся.

Середнього брата знали усі. Він став відомим артистом, його обожнювали. Інші вважали, що він вже точно щасливий. Та він зауважив:

Пошепки

 – Я дуже відомий, мною захоплюються. Та ніхто мене не любить просто так. Для них я лише обгортка. Тому й потерпаю від самотності. На гіркому досвіді я збагнув, що щастя – це не слава.

Третій слухав братів уважно. Та він мовчав. Раптом старший спитав його:

 – А ти знайшов щастя?

 – Я не хочу ним хизуватися. Щастя любить тишу.

 – Та скажи ти братам, в чому щастя?

 – Щастя – коли вдома чекають. Коли, побачивши тебе, радіють і цілують на прощання! Так, я щасливий! В мене є дружина, діти, онуки! І я більше нічого не хочу!

Брати слухали уважно і зітхали. Вони шкодували про свою впертість, про те, що колись не послухали молодшого. Та було надто пізно.

А що для вас щастя?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector