Лише той, хто страждає на гайморит, знає, скільки неприємностей і дискомфорту може завдати ця хвороба. Не завжди аптечні препарати допомагають від недуги, а от народні засоби перевірені віками дійсно можуть вас врятувати.
Сьогодні ми поговоримо про один з таких — лавровий лист. Хоча вам, на перший погляд, може здатися дивним, однак лавровий лист є дійсно одним з найефективніших методів лікування.
Користь лаврового листа
Це є справжній скарб, адже у ньому містяться всі необхідні нашому організму макро- та мікроелементи: фітостерин, ліналоол, ефірна олія, дубильні речовини, камфора і кислоти: мурашина, капронова, масляна, лауринова, оцтова. В складі також є незліченна кількість сполук: жири, білки, вуглеводи, вітаміни групи A, В, С, РР; елементи — магній, калій, натрій, мідь, цинк, залізо, марганець та фосфор.
Окрім цього, лаврове листя є натуральним антисептиком.
При лікуванні гаймориту лавровий лист можна використовувати по-різному
З лаврового листа можна зробити компрес на носові пазухи, або ж використовувати рослину для інгаляцій. За бажанням можете приготувати настій або відвар. Щоб посилити дію лаврового листа, можна використовувати його поєднання з іншими компонентами.
А ще найпопулярніший засіб, який найчастіше використовується в народній медицині від гаймориту — капати в ніс ефірну олію лаврового листа. Ви можете придбати цей засіб в аптеці, або ж приготувати її самостійно.
Як приготувати олію лаврового листа?
Подрібніть сухе лаврове листя та змішайте 50 г суміші з 200 мл оливкової олії. Але робити це треба так: олію нагрівати й порційно додавати нарізаний лавровий лист. Потім все ретельно перемішати, перелити в скляну посудину та помістити на 10 днів в темне приміщення.
Спосіб використання: по 1 краплі в ніздрю тричі на день до повного видужання.
Настій лаврового листа
Залийте літром окропу 10 подрібнених лаврових листків і залиште їх на ніч. Заваріть звичайний чай вранці і додайте трохи лаврового відвару. За бажанням до суміші можете додати трішки меду та лимону.
Інгаляція
Додайте в літр води 10 лаврових листків й закип’ятіть. Робите інгаляцію, накривши голову рушником. Вдихати випари потрібно 7 хвилин.
А як ви лікуєте гайморит?