Сімейний лікар: «Зупинись, ти шкодиш своїм ниркам! Щоб забути про біль, перестань … »

З кожним роком зростає кількість людей, які страждають на захворювання нирок.

Тому ми сьогодні вирішили розповісти вам, що саме руйнує цей життєво важливий орган і як не допустити ниркові хронічні захворювання. 

Симптоми хвороби нирок

Захворювання нирок мають свою особливість: вони можуть довгий час себе не проявляти, а виявити їх можна завдяки спеціальним медичним обстеженням. Якщо хронічна хвороба нирок (ХХН), поєднанна разом з цукровим діабетом і артеріальною гіпертонією, то вона переростає в справжнього «тихого вбивцю».

За нирками потрібно ретельно слідкувати, щоб не допустити прогресування хвороби. Якщо довгий час не зважати на симптоми, то це може перерости в ниркову недостатність. 

Наші нирки — дивовижний орган. Вони виробляють гормони, фільтрують кров, поглинають мінерали, виробляють сечу і підтримують здоровий кислотно-лужний баланс. Тому потрібно слідкувати за їх здоров’ям.

15 факторів, які знищують ваші нирки

1. Зловживання ліками

Взагалі будь-які лікарські препарати не варто вживати без призначення лікаря. Хімія вражає багато органів людського тіла, зокрема нирки. Надзвичайно шкідливі антибіотики: ципрофлоксацин, метицилін, ванкоміцин, сульфаніламіди. Також небезпечні анальгетики: ацетамінофен, і нестероїдні протизапальні препарати: аспірин, ібупрофен, напроксен та інші. 

2. Звичка пити цукровмісні газовані напої

В Японії було проведено дослідження, у якому учасники вживали два і більше газовані напої вдень. Згодом в цих людей було виявлено білок в сечі, а це є ранньою ознакою ураження нирок. На ранній стадії можна вилікувати цю хворобу, але якщо продовжувати вживати газовані напої, то можна нанести непоправної шкоди. 

3. Нестача вітаміну В6

Здоров’я нирок напряму залежить від вашого харчування. Останні дослідження довели, що дефіцит вітаміну В6 може призвести до утворення каменів в нирках. Тому слід збільшити споживання продуктів, які містять цей вітамін:риба, бобові, яловича печінка, картопля, різноманітні овочі та фрукти, які містять крохмаль, за винятком цитрусових.

4. Підвищений тиск

Спостереження підтвердили, що люди, які хворіють на гіпертензію, на 40% збільшений ризик захворювання нирок. Слідкуйте за своїм тиском та уникайте факторів, які негативно впливають на його стан. 

5. Вживання червоного м’яса і фастфуду

Дієта з високим вмістом білка також шкідлива для нирок. Переварювання білка супроводжується утворенням аміаку — небезпечного токсину, який може пошкоджувати нирки. Коли ви їсте багато м’яса, ризик пошкодження нирок значно підвищується. Крім того, роботі нирок заважає і жир, який міститься в м’ясі. Так що постарайтеся обмежити вживання білків тваринного походження або замінити їх білками рослинного походження.

6. Переохолодження

Особливо це актуально в сезон відпусток. Любителі поплескати в прохолодній водичці ризикують застудити нирки. Тому відкривати купальний сезон у водоймах, де ще не нагрілася вода, точно не варто, як і лізти в дачний ставок відразу після тижня проливних дощів.

7. Куріння

Куріння значно засмічує кров, що дає велике навантаження на фільтраційні системи організму. Страждають і нирки, оскільки навіть двох сигарет на день достатньо для того, щоб в нашій крові вдвічі збільшилася кількість ендотеліальних клітин.

8. Відсутність фізичних вправ або малорухливість

Малорухливий спосіб життя може призвести до низької циркуляції крові в зоні нирок і її застою. Власне, це стосується не тільки нирок, але і інших органів. Фільтрація крові перестає бути достатньою, що також негативно впливає на їх роботу.

9. Нестача магнію

Саме магній допомагає організму засвоювати кальцій. Якщо є його дефіцит, то незасвоєний кальцій відкладається у нирках камінням. Тому потрібно вживати багато зелених овочів, боби, насіння та горіхи. 

10. Нестача води

Йдеться саме про звичайну воду. Звичку вгамовувати спрагу чаєм, кавою, соками і газованими напоями давно пора викорінити. Системі виділення вони зовсім не допомагають, а, навпаки, створюють додаткове навантаження на нирки. А ось звичайна питна вода сприяє активному видаленню з організму шлаків.

11. Ожиріння

Надмірна зайва вага є однією з основних причин розвитку захворювань нирок. Згідно з останніми дослідженнями, зайва вага є фактором номер 1, що викликає розвиток сечокам’яної хвороби та раку нирок.

12. Погана якість сну

Постійний недосип, згідно з численними дослідженнями вчених з різних країн, значно збільшує ризик появи і розвитку ниркової недостатності. Це стосується тих, хто на нічний відпочинок регулярно відводить менш як 7-8 годин.

13. Затримка сечі

Відгукуватися на заклики організму очиститися від шкідливих речовин і надлишку води в організмі необхідно, по можливості, якомога швидше. В іншому випадку з часом ви ризикуєте отримати таку недугу як нетримання: м’язи розтягнуться, ослабнуть і можливості стримати позив видільної системи вже не буде.

14. Сіль в їжі

Сіль — важливий елемент для нашого організму, але не потрібно зловживати. Надлишок солі підвищує густоту крові та тиск, а це своєю чергою збільшує навантаження на нирки. Памятайте, добова норма — 5 г солі.

15. Надмірне вживання алкоголю

Алкоголь руйнує не тільки печінку, але і нирки. 

Як можна виявити хронічну хворобу нирок

  1. Біохімічний аналіз крові на визначення рівню креатиніну.
  2. УЗД нирок.
  3. Загальний аналіз сечі.
  4. Тест на мікроальбумінурію (наявність білка в сечі). 

Бережіть себе та при будь-якому дискомфорті в нирках одразу звертайтеся до лікаря!

Вам була корисною ця інформація?

U2
Загрузка ...