Скандинавська ходьба — покращить фігуру та підтягне здоров’я

Напевно всі зустрічали людей, які ходять широким кроком і при цьому відштовхуються від землі палицями. Кілька років тому багато хто дивувався з такого видовища. Досить часто спортсмени могли почути жартівливі питання від перехожих про забуті вдома лижі.

У скандинавській ходьбі використовуються спеціальні палиці, які підбираються по зростанню спортсмена в залежності від рівня його підготовки та загального фізичного стану. Саме внаслідок тиску на палиці включаються в роботу м’язи спини і верхніх кінцівок, чого немає, наприклад, в бігу. А внаслідок регулювання швидкості ходьби і довжини палиць можна зменшувати або збільшувати фізичне навантаження.

Існує думка, що в скандинавській ходьбі задіяно до 90% м’язів. І це дійсно так, якщо техніка ходьби виповняється правильно. Таким чином, скандинавська ходьба стала популярним видом фітнесу.

Користь скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба — один з найдоступніших видів рухової активності, який, як уже було сказано вище, завдяки варіативності навантажень може використовуватися людьми майже будь-якого віку і стану організму:

  • Підходить людям будь-якого віку і статури. 

  • Сприяє схудненню — хоч як крути, а це заповітне бажання багатьох жінок.

  • Покращує поставу і настрій, на цілий день заряджає енергією.

  • Покращує кровообіг, зміцнює серцево-судинну і дихальну системи.

  • Покращує імунну систему, адже всі тренування проходять на свіжому повітрі.

  • Підвищує витривалість організму.

  • Це досить бюджетно: зі спеціального інвентарю вам потрібно придбати тільки палки для ходьби, а тренуватися можна в ваших звичайних кросівках і спортивному костюмі. Не потрібно також витрачати гроші на тренажерний зал.

З чого почати заняття скандинавської ходьбою

Для початку варто визначитися з цілями і завданнями, які хочеться досягти за допомогою скандинавської ходьби. Якщо є які-небудь питання по здоров’ю, то перед початком занять необхідно отримати консультацію лікаря і дозвіл на тренування по скандинавській ходьбі.

Ще раз варто повторитися, що починати займатися скандинавської ходьбою необхідно з тренером або інструктором. Спеціаліст підбере вам палиці, розповість, у чому приходити на заняття, який одяг і взуття підходить для занять, а який ні. Тренер складе саме таку програму тренувань, яка відповідає поставленим цілям і підходить саме вам.

Якщо ж спортсмен прийняв рішення займатися самостійно, то варто використовувати відеофіксацію для оцінки виконання своєї техніки.

А ви коли-небудь пробували займатися скандинавською ходьбою?

 

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: