Скільки таксую – а такого пасажира вперше зустрів. Після поїздки ще довго не міг зупинити сльози, хоча я дорослий чоловік!

З початку війни я втратив роботу. Добре, що швидко знайшов вакансію у таксі. Звісно, не заробляю тут мільйони доларів, але на те, аби прогодувати родину, цілком вистачає. 

Було у мене багато “цікавих” пасажирів. Однак, така ситуація трапилася зі мною вперше. 

Отож, вчора стою ввечері біля Оперного театру. Людей багато, але вже всім розходяться з гулянок по домах. Маршрутки не курсують, трамваї та тролейбуси також. Громадський транспорт у Львові ближче до ночі перестає їздити.

І раптом відчуваю, як хтось плескає мене по сині. Обертаюся – а там стоїть дідусь старенький:

– Перепрошую, а ви вільні?

– Так, вас куди відвести?

– А мені на Рясне. То скільки буде коштувати? 

Я помітив, що дідусь одягнений дуже бідненько. Старенькі сандалі, де-не-де вже затерті та потріскані. Футболка розтягнута, видно, що її не раз зашивали, бо різні нитки. 

– Та сідайте, мені і так в ту сторону їхати. Підкину вас. 

Звісно, я не панував їхати на Рясне. Тим паче, ввечері високий тариф і за поїздку треба мінімум 150 гривень віддати. Однак, мені сало дуже шкода дідуся. А він збоку розговорився:

Пошепки

– А я продаю з дачі квіти. То ще моя покійна Настуся садила ромашки. А ще помідорчики, огірочки. Сьогодні мало вторгував. А ще кожен день на маршрутку туди-сюди витрачати. А як ліки підросли в ціні, то страх.

У мене батьки такого ж віку, як цей дідусь. І я уявив, що моя мама чи тато десь так стоять на базарчику, продають продукти та квіти, аби вижити. Стало так кепсько та сумно на душі

– А, он де мій під’їзд. Зупинися тут. То скільки з мене?

– Не треба, я вас прошу. 

– Я не можу вам не заплатити, ви ж на роботі!

– Ні. Я вже закрив зміну.

– Спасибі, синку. Хай Бог тебе благословить! – дідусь тремтячою рукою потис мені долоню. Але вирішив все-таки віддячити і подарував мені гарний букет ромашок. 

Жінка аж почала сяяти, поки побачила їх. І от зараз я сиджу на кухні, дивлюся на цей букет ромашок та згадую дідуся. Так, у країні війна, гинуть молоді воїни… Але прошу – не забувайте про пенсіонерів. Їм також треба допомогти, вони без нас не впораються!

Допоможіть бабусі перейти дорогу, купіть у когось на базарі молочко чи заплатіть за проїзд у транспорті. Це дрібниця для нас, але багато важить для них. Будь ласка, турбуйтеся не тільки про молодь, але й про літніх людей.

Ви погоджуєтеся зі словами читача? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector