Скільки цибулі має бути у фарші для котлет, щоб вони були соковитими

Чую від кожної господині особливі рецепти приготування котлет. Хтось додає розмочений хліб у молоці чи воді, інші – навпаки, категорично проти. Деякі панянки готують їх на пару чи сковорідці, щедро обливаючи олією. Словом, скільки господинь на кухні – стільки й методів приготування. 

Але завжди виникає одне питання – цибуля. Так, це важливий інгредієнт, але скільки саме його потрібно додавати? Адже котлета може вийти смачною, прісною або ж взагалі перебити весь смак. Звісно, тут вже не буде ароматного запаху, а для такого “частування” тільки одне призначення – викинути у смітник. 

Тому пропоную з цим розібратися детальніше. У мене взагалі є сумніви, що цибуля – це потрібний складник у котлетах. 

Ще моя бабуся казала, що цибуля – це не тільки про смак. Так, після цього м’ясо стає соковитим. Але це цибулька допомагає “тримати” фарш у формі, і після обсмаження воно набуває гарної, круглої форми. Тому тут цей овоч виконує функцію “клею”, як би смішно це не звучало. Бо, наприклад, розмочений хліб може хіба додати маси, але котлета буде розтікатися у сковорідці. 

Можна додати до м’яса як обсмажену цибульку на олії чи маслі. Або ж сиру, нарізану кільцями чи кубиками. Але тут головне правило – одразу ставити на сковорідку, адже тоді цибуля пустить сік у фарш та воно скисне. Так ви тільки зіпсуєте свої котлети і ніякі спеції їх не врятують. 

Пошепки

Наприклад, моя свекруха, яка 30 років пропрацювала кухаркою у шкільній їдальні, розповіла секрет пропорцій. Щоб м’ясо трималося форми та цибуля не перебивала смак, потрібно дотримуватися правили 1 до 10. Тобто, на 1 кілограм фаршу ми додаємо 100 грамів цибульки.

Найкращий варіант подрібнення – блендер, м’ясорубка чи навіть терка. Це економить багато часу та ви не будете плакати.

Пам’ятайте про ці пропорції, інакше просто зіпсуєте смак котлет! 

А як ви готуєте котлети? Додаєте цибулю чи замінюєте на інші інгредієнти? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector