Скористайтеся прийомом Геймліха, якщо щось застрягло в горлі

Нещасні випадки чатують на людей з усіх сторін, підступною може бути навіть їжа. Для вас ми приготували корисну інформацію, яка допоможе вам діяти правильно, якщо щось застрягає в дихальних шляхах.

1. Оцініть, наскільки перекриті дихальні шляхи

Часткова закупорка. При частковій закупорці постраждалий може кашляти та видавати звуки. Саме завдяки кашлю організм намагається позбутися стороннього предмету в горлі. В такому випадку потерпілому потрібно кашляти до тих пір, поки застряглий предмет не вийде на ззовні, або ж попросіть потерпілого кашляти доти, поки ви не побачите предмет, а потім просто вийміть його пальцями. 

Повна закупорка. При повній закупорці дихальні шляхи перекриті повністю, тому потерпілий не видає звуків й не може навіть кашляти. Тоді слід використовувати прийом Геймліха.

2. Прийом Геймліха (для дорослих і дітей старших одного року)

Використовуємо цей метод лише для дорослих або дітей, старших одного року. Показання для застосування: потерпілий не може кашляти, говорити, кричати й дихати. Діяти слід швидко, але зберігати при цьому спокій.

У прийомі Геймліха немає нічого складного:

Постраждалий повинен стати на ноги, а ви — позаду, якщо Ви правша — трохи лівіше, якщо лівша — трохи правіше. Руками потрібно обхопити під грудьми й нахилити людину вперед. Тепер потрібно долонею бути потерпілого між лопатками верхньою частиною зап’ястя. Бити потрібно до п’яти разів, за цей час предмет має вийти назовні. 

Якщо дихальні шляхи не звільнилися, то складіть долоню в кулак й помістіть його в частину живота між пупком і ребрами. Зверху слід надавати іншою рукою та пульсивними рухами тиснути кілька разів, поки об’єкт, що застряг, не вийде назовні.

Ні в якому разі не використовувати метод для вагітних жінок та маленьких діток. Паралельно потрібно викликати швидку допомогу.

3. Діти у віці до року

Маленьку дитину, яка не кашляє і не плаче, потрібно перевернути на живіт та розмістити так, щоб рот розташувався вздовж передпліччя. Потім верхньою частиною зап’ястя потрібно вдарити 5 разів по плечах, а потім вийняти з горла предмет. Якщо це не допомагає, переверніть дитину на спину і акуратно п’ять разів натисніть на її груди. Завжди потрібно перевіряти, чи предмет не вийшов з дихальних шляхів. 

Щоб техніка була виконана максимально правильно, потрібно зберігати спокій. 

Ви знали про такі методи?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: