Спершу гречка та цукор – які ще продукти “підстрибнуть” у ціні?

Через повномасштабну війну в Україні виникли певні проблеми з харчовими продуктами, а саме – дефіцит та підняття цін. Спершу це були гречка та сіль, але зазначають, що скоро деякі товари також “підстрибнуть”. Отож, пропонуємо детальніше розібратися – що нас чекатиме на полицях у супермаркетах? 

На всі питання відповідає президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

Чи зростатимуть ціни на цукор, наприклад? 

Виходячи із сьогоднішньої посівної, ситуації на полях з цукровими буряками, орієнтовний баланс, який у нас є щодо цукру, може викликати деякі труднощі. Підвищення ціни варто очікувати вже в червні – липні. Ймовірно, орієнтир зростання ціни становитиме 20 – 30%, можливо, і більше.

Які продукти можуть тимчасово зникнути з полиць? 

Продукти з продуктових полиць не зникатимуть. Водночас періодично, сезонно можуть значно підійматися ціни, наприклад, на деякі овочі та ягоди. Ціна на хліб також може відрізнятися від нинішньої. Однак, найімовірніше, значного подорожчання не буде.

А гречка та інші крупи? 

До прикладу, директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий пояснив, що 50% гречки надходило з російського ринку. Оскільки зараз ми проти співпраці з агресором, то Україна використовує свої запаси, які є дуже обмеженими. Отож, подорожчання буде – майже до 100 гривень. 

А як Ви прокоментуєте дефіцит солі? Яка причина? 

Все просто – Така ситуація склалась тому, що 90% солі в нашій державі виробляло підприємство “Артемсіль” у Донецькій області. Місяць тому виробник припинив свою діяльність – через постійні обстріли окупантів.

Є ще також дві компанії – Солотвинському на Закарпатті та у Дрогобицькій солеварні. Однак, на Закарпатті були часті повені, тому завод не може нормально функціонувати. Отож, Дрогобицька солеварня збільшила обсяги виробництва. Сподіваємося, що скоро ситуація на ринку внормується та дефіциту різних продуктів не буде! 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector