Спершу манери: правила англійського етикету, порушувати які не можна навіть королеві

Навіть елітне походження і титул не дають можливості членам королівської сім’ї Англії  ставати вище закону або традицій. Дотримуватися наявних правил змушена навіть Єлизавета II.

Стриманий стиль

Ті, хто має високий титул особи Британії зобов’язані одягатися максимально стримано і це значить, що в своєму гардеробі вони зобов’язані залишатися скромними, але при цьому не позбавлені вишуканості.

Відмова від ракоподібних

Королівська родина, як стверджують джерела, наближені до палацу, уникає вживання ракоподібних, так як вважає, що вони небезпечні через ризик отруєння або алергії.

Потрібно дотримуватися порядку старшинства в ході процесії
Згідно активних в Великобританії правилам, члени королівського сімейства зобов’язуються не порушувати порядок старшинства, притому фактично при будь-якому важливому заході. Так, в зал прийнято входити виключно по титулу, а першою заходить королева.

Приймати подарунки

Члени титулованої сім’ї змушені приймати всі без винятку подарунки, навіть абсурдні, притому робити це важливо з вдячністю. Всі презенти вважаються власністю корони, після чого королева особисто визначає їх подальшу долю.

Після королеви не їдять

В ході трапези за участі королеви, прибулі на вечерю гості повинні незмінно стежити за рухами правительки. Якщо та перестала їсти, то інші просто зобов’язані оперативно відкласти всі прилади, це ж стосується і членів її сім’ї.

Спільні подорожі

Членам королівського сімейства в минулі часи настійно не рекомендували подорожувати разом. Зазначене правило вважалося вкрай суворим в минулі століття, коли тривалі переїзди були небезпечні для життя еліти, в тому числі для прямих спадкоємців. У сучасному світі подорожі, як правило, безпечніші і зручніші, тому відповідна норма майже не дотримується.

Різдво виключно в сімейному колі

Всі члени королівської сім’ї, згідно з наявною традицією, щорічно проводять Різдво в колі один одного. Втім, герцогиня Кембриджська Кетрін таки скоригувала багаторічне правило і вирішила відзначати свято в колі своїх родичів.

Не можна бути католиком

У 2011 році для членів сім’ї королеви змінили закон, який тривалий час діяв, тому тепер вони можуть вибирати людину і католицької віри для подальшого шлюбу. Однак в той же час королівська сім’я як і раніше повинна дотримуватися англіканської конфесії.

Заборона голосувати і посідати політичний пост

Таке правило введено для того, щоб члени королівської сім’ї не впливали зробленим вибором на сформовану громадську думку. З цією ж метою їм заборонено мати офіційний політичний вплив.

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: