Список продуктів у яких міститься цинк

Великий лікар стародавності Гіппократ якось сказав: «Скажи мені, що ти їси, і я скажу, чим ти хворієш». 

Зовсім не за горами кінець сезону відпусток і початок навчання у школярів і студентів. Пора збирати розслаблені мізки в купу, але як це зробити?

Вчені назвали продукти, здатні «підгодувати» мозок, змусити його працювати активніше і продуктивніше. Цинк, магній, холін, залізо і фолієва кислота — ми розповімо, чому вони так важливі і де їх взяти.

У яких продуктах міститься цинк

Роль цинку для нормального функціонування організму виявилася набагато важливішою, ніж припускали ще 20 або 30 років тому. За допомогою цинку активується ряд ферментів, здійснюється обмін речовин і навіть процес збудження нейронів.

Дослідження доктора медицини Роя Халлін в США показали, що у людей незібраних, зі зниженою здатністю до відтворення вивченого, рівень цинку в крові був нижчий, ніж у людей з високими показниками тестів на інтелект.

Цинк пом’якшує негативну дію алкоголю на клітини головного мозку і печінки, оскільки є частиною ферменту, що розщеплює етиловий спирт. Без нього неможливий синтез гормонів, зокрема тестостерону, який багато в чому визначає нашу поведінку.

Цинк важливий для відділів мозку, що відповідають за концентрацію уваги та пам’яті. Брак цинку стає причиною дратівливості, порушень сну, втрати гостроти зору і нюху. Поліпшити ситуацію допомагає правильне харчування.

Добова потреба людини в цинку становить 10-15 міліграм. Цей корисний елемент міститься і в пшеничних висівках (7 мг на 100 г), горіхах і насінні, твердих сирах (до 5 мг на 100 г), бобових, яєчних жовтках, м’ясі і морепродуктах.

Але особливо багаті цинком і іншими корисними для мозку речовинами креветки (40-60 мг на 100 г). Вони варті того, щоб включити їх в дієту: додай м’ясо креветок в салат, воно прекрасно засвоюється з овочами.

Чому мозку потрібен магній

Магній незамінний для нормальної роботи головного мозку. За його участю збільшується кількість синапсів нервових клітин. В результаті чого поліпшуються пам’ять, концентрація уваги, працездатність і здатність до навчання.

Магній сам по собі не є 100% захистом від хвороби Альцгеймера, проте може виступати як засіб профілактики, зменшуючи ймовірність розвитку цієї хвороби.

Дефіцит магнію погіршує здатність концентруватися і негативно впливає на пам’ять і увагу. Заповнити добову потребу в 300-500 міліграм можна за допомогою багатих цим мікроелементом продуктів харчування.

Серед лідерів за вмістом магнію на 100 грам можна відзначити пшеничні висівки (590 мг), горіхи (до 270 мг), гречку (258 мг), вівсяну крупу (135 мг) і горох (100-110 мг).

Головний напів вітамін

Дивишся в книгу, а бачиш … Це від хронічної втоми. Центри головного мозку, що відповідають за сприйняття інформації, як би «зависають» і перестають сприймати нове. Зібрати думки в купу допоможе холін.

Ця речовина покращує концентрацію уваги і пам’ять, а також підвищує настрій, знижує рівень дратівливості і апатії, активує процеси мислення. Спочатку холін називали «вітамін В4», але потім розжалували і стали вважати вітаміноподібною речовиною. По суті він є напів вітаміном.

Від вітамінів його відрізняє тільки те, що наш організм може виробляти холін самостійно. Але робить він це в недостатніх кількостях, а тому нам потрібно отримувати холін, як і інші вітаміни, з їжею.

Денна норма споживання холіну — 500-1000 міліграм. Отримати її допоможуть яєчні жовтки (до 800 мг), яловича печінка (420 мг), м’ясо (80-130 мг), соєві боби (116 мг), броколі (40 мг), помідори (20-30 мг).

Залізо для активного мозку

Роль заліза в організмі людини переоцінити неможливо. Його атом бере участь в побудові молекули гемоглобіну — транспортного білка, який забезпечує перенесення кисню до всіх тканин.

При нестачі заліза організм починає «задихатися». Порушується постачання тканин киснем, розвивається недокрів’я, страждає головний мозок, серце, нервова система.

Що стосується нервової системи, то залізо необхідно для передачі нервових імпульсів від нейрона до нейрона. Це відбувається за участю особливих біологічно активних речовин — нейротрансмітерів, і залізо бере участь в їх утворенні.

Залізо також впливає на наш емоційний стан. Воно бере участь в синтезі допаміну — «гормону заохочення», який відповідає за рівень задоволеності, мотивацію, розумову і рухову активність. При нестачі допаміну спостерігається інертність, апатія, знижується ясність мислення.

Норма споживання заліза становить 8-18 мг. За даними медиків, дефіцит заліза сьогодні виникає у кожної третьої жінки, особливо після 30 років.

Поповнити запаси заліза допоможуть кунжут (16 мг), морська капуста (16 мг), соя (10 мг), гречка (8 мг), горох (7 мг), яловича печінка (7 мг), сушені яблука (до 6 мг). Слід зазначити, що залізо тваринного походження засвоюється практично повністю, а рослинного — в кілька разів гірше. Деякі продукти можуть перешкодити засвоєнню заліза організмом. Наприклад, кальцій і залізо несумісні.

Арахіс від забудькуватості

Медикам давно відомо, що робота мозку може серйозно порушитися у людей, які тривалий час відчувають дефіцит фолієвої кислоти (вітамін В9). Ослаблення пам’яті, дратівливість, неуважність і забудькуватість починають ускладнювати розумову і особливо організаційну роботу.

Дефіцит фолієвої кислоти дуже поширений. Лідером за вмістом фолієвої кислоти є сирий арахіс, в ньому її аж 240 мікрограмів на 100 грам продукту. З’ївши 150 грам арахісу, ти фактично отримуєш добову норму (400 мкг) вітаміну.

На другому місці насіння і соя (200 мкг), за ними йде петрушка (110 мкг), печінка тріски (110 мкг), квасоля (90 мкг) і пекінська капуста (80 мкг).

Якщо в організмі постійно присутнє «паливо для мозку» у вигляді вітамінів і мікроелементів, то навіть в дуже зрілому віці зберігається прекрасна пам’ять і гострий розум. Харчування завжди має відповідати активності розумової діяльності. Не можна переїдати і недоїдати, важливо знайти золоту середину. Щоб мати гарну фігуру і самопочуття, важливо вибирати ті продукти, які приносять організму найбільшу користь.

Ви часто вживаєте продукти, які вміщують цинк?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: