Спосіб приготування кави у турці

Кава – еліксир бадьорості, що до смаку багатьом. Так само і готувати каву можна різними методами. Хтось запарує помелені зерна окропом, а хтось полюбляє розчину каву.

Методи приготування кави:

  • в турці
  • в чашці
  • за допомогою френч-пресу
  • у гейзерній кавоварці
  • у автоматичній кавомашині
  • за допомогою фільт-кавоварки
  • в еспресо-кавоварці
  • в аеропресі

Сьогодні розповімо, як зварити каву у турці правильно аби максимально насолодитися смаком!

На перший погляд, здається, що це легко, але нюанси все ж присутні.

Пошепки

Як правильно варити каву у турці

  1. Для приготування кави по-східному нам потрібний наступний інвентар: кавомолка (якщо кава у зернах), турка, довга ложка.
  2. Беремо 2 ч. л. кави на одну чашку напою (у зернах або меленої), 120 мл фільтрованої води, 1 ч. л. цукру (можна не використовувати), сіль також до смаку.
  3. Якщо каву в зернах, подрібнюємо її в кавомолці протягом 40-50 секунд. Краще робити це в кілька заходів, з перервами, інакше кавомолка може перегрітися, що вплине на смак готового напою.
  4. Насипаємо каву у турку. Додаємо за бажанням сіль і цукор. Комусь може здатися дивним додавання солі, але вона лише допоможе розкрити смак кави. Перемішуємо усі сухі інгредієнти.
  5. Наливаємо в турку фільтровану воду із розрахунку 60 мл на 1 ч. л. кави. Рівень води не повинен бути вищим за найвужчу частину турки.
  6. Відправляємо турку на середній вогонь, щоб кава почала поступово прогріватися. Коли з’явиться пінка, зменшуємо вогонь до мінімуму.
  7. Уважно спостерігаємо за пінкою – від плити краще далеко не відходити. Коли пінка почне швидко підійматися, знімаємо турку з вогню та чекаємо, поки пінка осяде.
  8. Повторно ставимо турку на вогонь і чекаємо, доки пінка знову почне підійматися. Знову знімаємо з вогню і даємо пінці осісти.
  9. Якщо є час, повторюємо ці дії близько 4-5 разів. Річ у тому, що за цей час відбудеться процес екстракції й кава віддасть усі свої ефірні олії. Напій вийде насиченим, з багатим смаком.

Знімаємо турку з вогню та насолоджуємося ароматним еліксиром, який покращить настрій та допоможе підбадьоритися!

Додаткові поради:

  1. Не слід доводити каву у турці до кипіння. Ідеальна температура – ​​95 °С.
  2. Щоб крупинки кави осіли на дно, після приготування додайте до неї 1 чайну ложку крижаної води.
  3. Не поспішайте переливати каву в чашку. Краще дати їй постояти 1-2 хвилини.
  4. Щоб аромат напою повністю розкрився, для подачі використовуйте підігріті чашки. Наприклад, можна обдати їх окропом зсередини.

А який ваш улюблений метод приготування кави?

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

JuliaG
Adblock
detector