Стежити, щоб дитина була одягнена і нагодована – це турбота, а не виховання!

Виховання дитини має бути грамотним, своїми помилками ми не лише можемо завадити нормальному розвитку особистості, а й зробити час, проведений разом, нестерпним. 

1. Спершу потрібно розставити всі проблеми та негаразди на правильні полиці у своїй голові. Ви не зможете нормально виховувати малюка, якщо маєте власні не розв’язанні питання психологічного характеру. 

2. Дуже часто батьки думають, що з ними все добре, а всі проблеми полягають в поганій поведінці дітей.

Через це і трапляється так, що одна дитина виростає успішною та самодостатньою особистістю, а інша агресивна та закомплексована. Вам може здаватися, що ви виховуєте дітей однаково, але робите помилки просто на підсвідомому рівні. Можливо, одна дитина була більш чутливою і потребувала більше уваги й любові, а ви просто не хотіли цього помічати. 

3. Стежити за тим, щоб дитина була одягнена, взута і нагодована – це турбота, а не виховання.

Турбота – це обов’язок, як і виховання, але деякі батьки вважають, що першого цілком достатньо.

4. Спілкуйтеся з дитиною так, як би хотіли, щоб вона спілкувалася з вами в старості. 

5. Школа не так навчає різноманітних наук, як соціалізації.

Саме там дитина навчається спілкуватися з іншими, шукати компроміси та знаходити спільну мову. Вона починає аналізувати свої вчинки й слова, як вони впливають на інших – тому це так важливо. 

6. Діти відображають, як дорослі ставляться до їх оцінок. 

Школяр буде спокійно реагувати на двійку, якщо те ж саме зроблять і батьки. Не варто наголошувати на значимості оцінок, оскільки вони можуть бути суб’єктивними, але ваша дитина при цьому залишатиметься спокійна та стабільна.

7. Запам’ятайте раз і назавжди: якщо ваша дитина довгий час не може засвоїти програму, вам приходиться постійно все пояснювати, довго сидіти з уроками, то проблема не у вашій дитині, а в школі. Програма повинна бути складена так, щоб не потрібно було все наздоганяти та часто втомлюватися.

8. Карати дітей можна і іноді навіть необхідно.

Пошепки

Певні правила покарання: заборонені принципи повинні дійсно бути важливими, й дитині завжди потрібно аргументувати свої мотиви; при покаранні варто наголошувати на тому, що ви засуджуєте вчинок, однак ніколи не принижувати особистість; пoкapaння нe пoвиннo бyти «пoгaним», a мaє бyти пoзбaвлeнням «хopoшoгo»; покарання повинне слідкувати одразу після вчинку, оскільки потім дитина просто не зрозуміє, що вона зробила не так. Покарання не має відбуватися з криками та погрозами, навчіться просто розмовляти і пояснювати, що було зроблено не так.  

9. Давайте дітям кишенькові гроші, як тільки їм виповнюється шість років.

Суми мають бути невеликими, але регулярними, це навчить їх фінансової грамотності. Дитина навчиться контролювати скільки і на що вона витрачає. 

10. Зрозумійте, що ваша дитина може мати власну думку, бажання, погляди на життя і не повинна відповідати вашим очікуванням. Кожен має право проживати кожен день так, як вважає за потрібне. 

Ви ж постарієте, як вони самі жити-то будуть?

11. Чомусь за кордоном навчаються в університетах дійсно ті, хто має до цього схильність, вони або найрозумніші, або дуже багаті. Всі інші – спершу заробляють на вищу освіту та шукають себе.  А у нас що?..

12. Дітей не потрібно постійно контролювати, давайте їм простір для самовираження.

Встановлюйте чіткі рамки дозволеного, і нехай дитина в цих кордонах навчається бути самостійною.

13. Вчитися потрібно хоча б тому, що в дорослому віці перед дитиною буде більше перспектив та вибору професії. Тоді вона зможе займатися дійсно тим, що їй подобається. Наведіть це, як аргумент. 

14. Бардак в кімнаті підлітка відповідає його внутрішньому стану.

Тому не тисніть надто на підлітка, а от вимагати чистоти варто лише в тому випадку, коли в кімнаті дійсно немає де пройти.

15. Виховувати – не означає пояснювати, як треба жити. Це не працює.

Усі ми бажаємо виховувати дітей найкращими. Ми обожнюємо їхні успіхи та результати. Не варто захищати дітей від помилок, тільки щоб отримати хороший результат. Дитина повинна перейти також і через невдачі, щоб краще з ними справлятися в майбутньому житті. Не позбавляйте дітей цінних уроків життя.  Будьте хорошим прикладом для наслідування, тоді ваша дитина дійсно буде щасливою. 

Ви згодні з цими правилами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector