Страсний понеділок: як підготуватися до одного з найбільших християнських свят?

Великий понеділок 2022 року припадає на 18 квітня. Саме з цього дня починається Страсний тиждень перед Великоднем 2022 року. Триватиме він до суботи 23 квітня. Що означає цей період, з якими подіями він пов’язаний та які традиції у українського народу існують?

Великий понеділок – що означає цей день?

Християни останній тиждень Великого посту називають “Страсною седмицею”. В цей період стараються дотримуватися особливо жорстких правил та не вживати в їжу навіть риби, молочних продуктів. Кожен день цього тижня називають “Страсним” чи “Великим”. Їх присвячують основним притчам та важливим подіям в житті Ісуса Христа.

Страсний тиждень починається з Великого понеділка. Цього дня християни згадують євангельську притчу про безплідне дерево смоковниці. Його прокляв Ісус Христос і воно, будучи зеленим та свіжим, відразу на очах супутників Сина Божого засохло та скрутилося. Цю подію часто порівнюють в церкві з прокляттям душі, яка не приносить тілу духовних плодів (молитва, віра, благі справи, щире покаяння).

Також у Великий понеділок прийнято згадувати старозавітного патріарха Йосипа, який був проданий в рабство до Єгипту власними братами. Він вважається прообразом самого Ісуса Христа, який прийняв страждання.

У Великий понеділок саме ці теми є головними під час церковної служби, їх відображають в співах кожного дня Страсного тижня. А митрополити починають варити миро (ароматичну олію). Цю особливу церковну святиню виготовляють лише раз в рік – у Великий понеділок.

З Великого понеділка протягом усього Страсного тижня активно готуються до одного з найбільших церковних свят – Великодня.

Наші предки в своїх домівках наводили лад, прибирали, білили стіни та піч, мили двері і вікна, прали килимки. До Воскресіння Ісуса Христа потрібно було завершити всю брудну роботу.

Господині обов’язково готували різні закуски і смачні частування, які повинні були дочекатися святкового столу. В середу починали пекти паски і фарбувати яйця. Піст під час Страсного тижня настільки суворий, що навіть пробувати приготовлені страви заборонялося.

Наступний після середи день Страсного тижня носить назву Чистий четвер, тому що його наші предки присвячували водним процедурам. Вважалося, що вода цього дня має особливу цілющу силу.

Дуже важливо протягом всього Страсного тижня уникати сварок, веселощів, гучних гулянь та співів.

Джерело: https://tsn.ua/

Напишіть нам у коментарях на Facebook 

Поділіться з друзями

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Adblock
detector