Страсний вівторок: готуємо душу до Великодня

Серед наших предків існувало чимало традицій, пов’язаних зі Страсним тижнем. Вони збереглися і до сьогоднішніх днів. Віряни намагаються дотримуватися заборон кожного дня Страсної седмиці.

Що не можна робити в Страсний тиждень

  • Весь останній тиждень Великого посту дуже важливо не ігнорувати суворість та не вживати в їжу м’ясні, молочні страви, а також яйця і рибу.
  • Заборонено веселитися, святкувати, головно співати та розмовляти – краще провести всі дні до Світлого Господнього Воскресіння в молитві.
  • Плотські бажання і втіхи вважаються великим гріхом, а тому в Страсний тиждень потрібно стримувати пориви свого тіла та займатися очищенням душі.
  • Якщо вас попросили про допомогу, не дозволено відмовляти, адже віряни вважають, що в Страсний тиждень сам Бог звертається до людей з проханням.
  • В жодному разі не сваріться з близькими, рідними, друзями, також неприпустимими є лихослів’я, заздрість, агресія, брехня.
  • В храмах в Страсний тиждень не проводять вінчання та таїнства хрещення, не поминають мертвих і не святкують релігійні свята.

Великий вівторок:

Вважається, що саме цього дня Ісус викрив книжників і фарисеїв, також ввечері у вівторок він оповів апостолам притчу про десять дів, данину кесареві, таланти та воскресіння мертвих, про кінець світу та Страшний суд.

Цього дня варто прибрати одяг, предмети побуту і речі, а також все попрати і попрасувати.

У вівторок – прийнято їсти холодну їжу без олії і холодні напої.

Джерело: https://tsn.ua/

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Adblock
detector