Сушені хвостики з полуниці цінуються дорожче, ніж сама ягода: не прогав свій шанс заготувати в сезон

Як правильно заготовлювати полуницю. 

Сезон свіжої полуниці — чудове свято для кулінарів і гурманів.

Однак, на відміну від рожево-червоних ягідок, хвостики рослини часто відправляються, як і будь-які інші харчові відходи — в смітник.

Безумовно — сьогодні забута мудрість минулого, коли ще сам Авіценна наполягав на тому, що полуниця корисна практично вся цілком. Саме в хвостиках зосереджено більше 40% біологічно активних речовин цієї ягоди. Плюс, зелена частина рослини не менше, ніж самі плоди, здатна вбирати нітрати з навколишнього середовища.

Тому, кажучи про те, як правильно запасатися полуницею, слід приділяти належну увагу не тільки кращому способу збереженню свіжих плодів, а й правильній переробці зеленої полуничної сировини.

І перш ніж приступити до практичної частини, варто трохи докладніше розкрити властивості хвостиків. Зокрема, з них можна заварювати чай, не менше ароматний і дієвий при застуді, ніж малиновий. Його обов’язково потрібно пити майбутнім матусям — щоб дитина народилася здоровою. Рекомендується напій і чоловікам — для фізичної сили і навіть зменшення потягу до алкоголю.

Народні травники також розповідають про те, що ця частина рослини корисна для:

• полегшення симптомів остеохондрозу і подагри;

• зниження рівня холестерину в крові;

• швидкої зупинки діареї;

• поліпшення роботи серцево-судинної системи;

• омолодження організму.

Щодо останнього варто додати, що з подрібнених хвостиків жінки готують ефективні маски для вікової і чутливої шкіри.

Але повернемося до створення запасу полуниці до наступного її свіжого сезону. Необхідні дії на кухні можна робити таким чином:

1. Перебираючи ягоди, викидайте м’яті та підгнилі плоди. Акуратно промийте хороші ягоди в воді, яка ні в якому разі не повинна бути гарячою.

2. Відокремте від ягід плодоніжки. Деяким це зручно робити за допомогою трубочки або ножа.

3. Викладіть хвостики з листочками на паперову серветку, кухонний рушник або просто тарілку. Залиште десь на 24 години для висихання, але щоб не було прямих сонячних променів. За цю добу кілька разів перемішайте хвостики. Готові — пересипте в паперовий пакет, скляну або керамічну тару і зберігайте в сухому темному місці.

4. Для заготівлі ягід, промиті плоди потрібно так само викласти для висихання (паперовий або тканинний рушник), але на менший час — вистачить 15-20 хвилин. Важливо не перетримати полуницю, інакше вона обвітритися.

5. Перемістіть ягоди в глибокий посуд і пересипте невеликою кількістю цукру. Акуратно перемішайте — він повинен покрити всі плоди.

6. Розкладіть полуницю на деко / піднос для заморозки. Ягідки не повинні стикатися.

7. Поставте полуницю на 1-2 години в морозилку, акуратно перемішуючи її щопівгодини — щоб не примерзла. 

8. Пересипте ягоди в пластиковий пакет або контейнер і поверніть в морозилку на тривале зберігання.

Якщо заморожену полуницю плануєте використовувати на компот або пунш, солодкий суп і взагалі будь-яку страву, яка потребує термічної (теплової) обробки, то робити це потрібно не розтоплюючи плоди. І ще важливо пам’ятати, що ця ягода не переносить повторної заморозки. Так що рекомендується заготовлювати її маленькими, порційними упаковками.

Що стосується полуничних хвостиків, то вони чудово підходять для приготування чаїв як цілющих, так і подаються просто так — для тепла і задоволення. Їх можна змішувати зі звичайним чорним або зеленим чаєм, а також з іншими рослинами. Дуже добре вони поєднуються з малиною, іван-чаєм, смородиною, ройбушем, квітками волошки.

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: