Свекруха думала, я жартую, сказавши, що впускаю її лише на одну ніч. Але я не мала настрою приймати тоді гостей

Нещодавно від своєї свекрухи я почула те, що їй, мовляв, грошей не вистачає. Я все розумію, бо знаю, яка зараз пенсія у старших людей. Але, на жаль, допомогти цій жінці я не можу нічим.

У нас самих з грошима зараз скрутно. До того ж я в декрет вийшла. Чоловік усе тягне на своїх плечах, але й того для повного достатку мало. Нам самим ледь вистачає тих копійок на все необхідне. 

Одначе,  свекруха завжди і на все знайде відповідь та підбере всьому рішення. Так трапилося і з цією ситуацією. 

Вона заявила, що нам слід переїхати до неї. А квартиру, у якій живемо, було б непогано здавати в оренду. Мені ця ідея не сподобалася одразу.

У шлюбі я вже чотири роки. Маємо малюка, якому майже рочок. З його народженням ми трохи затягнули. Але спершу хотіли облаштувати спільне життя.

Дім у мене свій. Від батьків дістався. Ще дошлюбний. Місця небагато, але нам вистачає. Думаю, якби і того не було, то малюк народився б значно пізніше. 

Пригадую, що пенсією свекруха марила дуже довго. Ще могла б працювати і працювати, але кинула все і залишилася в результаті з нічим. Планів на щасливу старість у не, звичайно ж, було багато, але вона не врахувала те, що пенсіонерів у нашій країні не сильно поважають, тож і дохід у них мізерний. Тут сильно не розмрієшся. Але єдине, що добре знала ця жінка: відпочинок у неї – заслужений. Отримала вона мінімальний стаж, оформила одразу пенсію і засіла вдома.

На цьому щастя і скінчилося. Грошей, які вона отримувала щомісяця, виявилося надто мало. Із її колишньою зарплатою не зрівняється. Безтурботне життя стало не таким уже й легким. 

Кілька разів намагалася ввійти в довіру до сина і піти на його утримання, але у нас тоді фінансових запасів не було взагалі, тож допомогти їй просто було нічим. Залишили ми її тоді з нічим.

Але на цьому свекруха не зупинялася. Вона продовжувала вигадувати геніальні плани.

Пошепки

Повертатися до роботи вона не планувала. Це точно був не її варіант. Думає, що своє вже відпрацювала. Пробувала ще кілька разів випросити у нас коштів на утримання, а потім і запропонувала ідею з моєю квартирою. 

А я спершу й не зрозуміла, що це вона нас так до себе припрошує. Навіть окрему кімнату обіцяє. А там побут і готування їжі – усе, мовляв, на ній. А з моєї домівки непоганий виторг вийде. Там уже навіть обіцянки про допомогу з онуком пішли. Така вже натхнення була чоловікова мати, що аж не хотілося руйнувати її мрії.

Зате моєї думки ніхто навіть не запитав. Я ж зовсім не хотіла кудись переїжджати і віддавати свою квартиру чужим людям. Жити з ріднею – це, напевне, найгірше, що може бути. Та й ми всі прекрасно розуміємо, що робить це чоловікова мати заради грошей. Я ж гадаю, що свекруха могла б і сама вийти на роботу та заробляти на себе.

Я церемонитися не стала. Одразу відмовила свекрусі і поставила її на своє місце. Кілька місяців ми мали спокій, доки чоловікова мати не приїхала до нас із валізами.

Вона вирішила піти іншим шляхом і здала в оренду свою квартиру.

Казати нам нічого не збиралася. Знала, що я знову буду проти. А зараз спати вона хотіла у дитячій кімнаті.

Я навіть не знала, як на таке реагувати. Знала тільки одне: нікого у своєму домі я тримати не буду, годувати теж чужі роти не збираюся. Впустила я чоловікову маму і попередила, що це на один день. Мовляв, чаєм напою, погодую, а завтра на автобус і додому

За маму заступився чоловік. Я сваритися не хотіла, тому мовчки зібрала речі і йому. Зранку вони обоє покинули мій дім.

Тепер вони й самі орендують квартиру. Здається, вийшли в мінус по грошах. Чоловік усе переосмислив і проситься додому. Я поки не вирішила, як мені краще вчинити. Хай ще трохи помучиться, щоб добре засвоїв урок.

Що порадите жінці?

Чи правильно вона вчинила?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector