Свекруха не хоче повертати нам борг. Каже, що ми ті 4 тисячі доларів їй подарували, а не позичили. Тепер ми не маємо навіть на памперси для доньки!

Знаєте, я тепер зрозуміла фразу “хочеш нажити ворога серед рідні – позич їм гроші”. Так трапилося у моїй родині зі свекрухою.

Отож, рік тому я ще ходила вагітна. Ми з чоловіком старалися економити і відкладати кошти на декрет. Ну раптом треба буде щось купити термінове для дитинки. Та і не знати, може, мій Влад би втратив роботу? 

Загалом, ми наскладали дуже пристойну суму, ще й у доларах. До пологів залишався місяць, ми помалу робили закупи – ванночка, ліжечко, крісло в машину, одяг, памперси. 

І якось Влад пробазікав випадково мамі про заощадження. Чи то вона запитала за дуже дорогу коляску чи ремонт. Ну і Влад такий “так у нас є гроші”. Він не вміє зберігати секрети.

Тоді я не звернула на таке уваги. Ну сказав і сказав, то ж його мама, а не ворог. Однак, я так хочу повернути час назад і відрубати того язика Владові. Менше б проблем було, чесно. 

Отож, до ПДР залишався тиждень. І до нас прийшла Ольга Володимирівна. Але не для того, аби допомогти збирати сумки в пологовий чи підготувати кімнату до появи малюка. 

– Слухайте, діти, мені он лікар сказав, що треба поїхати і полікуватися.

– Це сумно. Ви бережіть себе. Вам ліки якісь прописали?

– Та не ліках справа. То треба поїхати на оздоровлення в Трускавець, потім аналізи здати. І зуби полікувати. Хочу все за раз зробити. 

– Навіщо поспішати? Ви щось одне робіть, поступово. 

– Не можу чекати, то важливо. Я ж знаю, що у вас є заощадження. Ви позичте, а я все до копійки поверну! 

І Влад погодився. Дав мамі 4 тисяч доларів на лікування, бо стало шкода. Нам не головне гроші, а здоров’я рідних.

Свекруха зробила собі нові зуби, вставила вініри. Полікувалася у найдорожчому санаторії Трускавця. Ходила там і у спа, на масажі, якісь фіто-бочки чи що. Загалом, там вона заплатила чималі гроші, повірте. 

Я вже сама народила, минув місяць, другий, третій. А свекруха за борг не згадує. Зате хвалиться всім родичам, як гарно відпочила у Трускавці. І на всіх фотографія посміхається, як та конячка, аби показати зуби.

Раз у нас були серйозні проблеми з фінансами. І вирішили все-таки нагадати свекрусі за гроші. Тим паче ми знали, що вона отримала у спадок якусь однокімнатну квартиру від покійної родички.

Пошепки

– Ой, діти, та я все пам’ятаю. Але зараз треба ті документи переоформити, підписати. То така тяганина. Давайте я вам до Великодня все поверну?

Ту квартиру пані Ольга дійсно на себе переписала. Але зараз робила там ремонт і дає в оренду молодій родині. 

І що ви думаєте, вона нам віддала хоча б половину? Ні. Навмисне уникає або переводить тему за борг, коли ми приходимо у гості. 

Тиждень тому ми були на дачі в родичів. То я вже сама вирішила з нею серйозно поговорити:

– Ви ж розумієте, що у нас маленька дитина, я в декреті, не можу вийти на роботу.

– А я ваша мама! Ви що, не хочете, аби мама була здорова? Вам так шкода гроші на моє лікування? А я б зараз могла в могилі опинитися!

Це вже ні в які ворота не лізе. Терпіння на межі, заощадження вже помалу зникають, бо на дитину багато грошей йде. А свекруха взагалі не думає про борг.

– Скажи своїй мамі, що нам потрібні гроші. Це вже не нормально себе так поводити. Ніхто їй 4 тисячі не дарував, а позичав!

– Ну як я до неї прийду і скажу віддай?

– Так, саме так! Їй вистачило нахабства попросити таку космічну суму! 

– Але я знаю, що в неї нема тих грошей зараз.

– То хай їде на заробітки чи бере кредит! 

Вад пішов з мамою говорити. А вона на нього накричала, обізвала останніми лайливими словами та прогнала геть. І тепер всі родичі на нас косо дивляться, бо пані Ольга такого наплела, що ми взагалі поганці, квартиру хочемо забрати та викинути її на вулицю. 

Я не знаю, що мені робити далі. Йти до суду? Так нема доказів, що ми зичили гроші. Ніхто навіть розписки не писав. 

Як нашій читачці повернути кошти у родички? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector