Свекруха віддає свою хату молодшому синові. І збирається переїхати до нас у Сокільники. Мала совість хоча б половину грошей дати!

Ми з Олексієм одружилися досить пізно за мірками родичів – у 30 зіграли весілля. Чому я так не поспішала? Просто після закінчення медичного університету вирішила збудувати кар’єру, тому особисте життя відійшло на другий план. 

Я плідно працювала, аби заробити собі на машину та відкрити невеликий стоматологічний кабінет. Олексій має своє СТО, займається ремонтом машин. Загалом, ми на життя все заробили власними силами. Зараз маємо гарний будиночок у Сокільниках, бізнес йде в гору. Син пішов у перший клас, віддали у приватну школу та всіляко турбуємося про його майбутнє. 

Тільки от нещодавно у нас з чоловіком виникла велика суперечка, яка переросла у скандал. Питання дуже делікатне – хто повинен доглядати батьків на старості? 

Річ у тім, що моя свекруха минулого тижня запросила нас у село. Вона живе у Миртюках, це не далеко від Львова, годину їхати. І коли ми сіли до столу, то вона почала серйозну розмову:

– Пашка жениться, його Ліда вагітна, вже скоро живіт буде видно. Вони вирішили не гуляти весілля, а просто взяти шлюб у церкві та розписатися. 

– Наші вітання. А де молодята житимуть?

– Як де? Тут. 

– А ви куди дінетеся?

– Марино, ти такі питання дурні ставиш. Звісно, що до вас переїду! 

Павло – це молодший брат Олексія. Не можу нічого доброго про нього сказати. Він після коледжу повернувся до села та сидів біля материної спідниці. Навіть роботу не хотів шукати. Спершу Олексій пропонував Павлові переїхати до Львова, аби той працював на його СТО. Тільки Паша не хотів, мовляв, йому буде важко. Він, певно, гадав що гроші дуже легко дістаються в цьому житті. 

Хата у свекрухи не велика, всього на дві кімнати та літня кухня. Ще маленький город та садочок. Однак, жити вчотирьох там буде дуже тісно. Свекруха не хоче переїжджати на літню кухню, бо там нема нормального опалення та світла. Ще й взимку дуже холодно. 

Тому пані Валентина вигадала, що найкращий варіант – це просто віддати хату Павлові та переїхати до нас. Навіть не поцікавилася, що ми думаємо, а просто поставила перед фактом. 

– Ну а що мені тут робити в селі? Невістка дитину буде бавити та за господаркою дивитися. Може Павло знайде тут якусь роботу. 

Пошепки

Тільки я категорично не погоджуюся. Адже логічно, що за батьками має той син доглядати, якому віддають хату. Тобто, цей тягар падає на плечі Павла. Тим паче, свекруха і так багато добра для молодшого сина зробила, що всі ці роки його утримувала та давала гроші на гульки. 

Чому пані Валентина не хоче просто залишитися у селі та допомагати Ліді з дитиною? У неї тут є город, якісь сусіди, подруги. Що вона робитиме у Сокільниках? 

Нам пані Валентина не допомогла ні з весіллям, ні з онуком. Хоча я часто просила її приїхати в гості, аби посидіти з малим. Її максимум допомоги у ролі бабусі – це забрати Андрійка до себе на тиждень і все. 

Тільки Олексій не погоджується з моєю думкою. Він надто сильно поважає мати, аби відмовити. Але так свекруха взагалі обнагліє та сяде нам на голову. Мені такий геморой не потрібен! 

– То ж моя мама, я не можу її кинути просто так!

– Її ніхто не кидає. Вона має хату, господарку. Чого їй на старості років стрілило в голову переїхати до нас?

– Ну бо вона з Лідою не дуже ладнає. Не хочуть пересваритися.

– Ага, і тому вона вирішила, що жити у нас їй буде набагато краще. То ж треба продукти купувати, ліки, возити її на огляд, бо має хворі ноги. Хто це робитиме?

– Будемо чергуватися. 

Олексій не хоче навіть послухати мене до кінця, одразу починає сварку та йде в іншу кімнату спати. Я не маю нічого проти пані Валентини як гостя, але не постійного сусіда. Чому Павлові дістається хата, город, сад. А нам одні проблеми? 

От я вже не знаю, як достукатися до чоловіка та пояснити, що це вже елементарна наглість! Я категорично проти, аби свекруха переїжджала до нас. 

Що мені робити? Хтось був у схожій ситуації? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився з нами читач сторінки “Пошепки”. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними. Напишіть свою історію і команда наших редакторів поділиться нею з іншими читачами. Надсилайте на пошту [email protected]

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector