– Святкувати Різво 25 грудня? Ти що, в Бога геть не віриш? За законом має бути вечеря 6 січня! – кричала свекруха на мене

Моя свекруха дуже своєрідна людина. Правила для неї не писані. 

От, наприклад, вона вважає, що можна спокійно дати хабар, аби до армії не забрали. Коли почалася війна, то вона одразу скомандувала, аби її молодший синочок приїхав до її родички в Польщу. Тоді Романові ще було 17 та він мав право перетинати кордон. Ну і він досі сидить у Варшаві та носа до України не потикає. 

Дорікає, що у війні винен тільки Зеленський. Мовляв, він хоче так всіх українців у рабство загнати та довічно стати президентом. Тому за столом я навіть не заїкаюся про політику, бо розумію, що потім почнеться цирк. 

Інколи пані Ольга любить поностальгувати за “золотими часами” радянського союзу:

– Та нам тоді так добре жилося. Морозиво коштувало пару копійок. Все за ГОСТом робили. 

– Ага, і забули згадати про пусті полиці в магазині, бо продуктів геть не було. І як всі на заводі працювали, наче раби. Яка у вас тоді зарплата була, нагадайте? Пару рублів?

– І що? Ну було, але зате всі жили у мирі та злагоді.

– Які там співали в пісні? Нема хліба, нема сама  все комунія забрала! 

На щастя, мій чоловік та інші родичі розуміли, що у свекрухи свої таргани, тому не починали з нею дискутувати. Як то кажуть “де дурний говорить, там розумний мовчить”.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

І вже грудень, на носі Миколая та Різдво. Ну бо в нас календар на 2 тижні посунувся за новим законом. Особливо я до цього позитивно ставлюся і до того завжди святкувала Різдво 25 грудня. 

Почали помалу закуповуватися м’ясом, рибою, консервацію, поки ще ціни не піднялися та нема такого ажіотажу. Моя мама передала нам з Італії різні смаколики до столу, подарунки, іграшки для онуків та обіцяла 23 грудня приїхати в гості, якраз матиме відпустку до січня. 

Однак, моя свекруха категорично проти такого:

– То ті, поляки та німці святкують у Європі. А ми українці! У нас давним-давно було заведено у січні святкувати Різдво.

Пошепки

– Ми ж католики і маємо 25 святкувати. Тим паче, ще голова ПЦУ митрополит Епіфаній про це говорив. А 6 січня святкують там, на болтах у московії.

– Ти таких дурниць в новинах вичитала, знову то проклятуще ТСН бреше. 

І зараз свекруха намагається “навернути” мене на правильну доріжку та щодня повторює, що ми маємо святкувати 6 числа. Вже наші суперечки дійшли до сварок та криків, я принципово не хочу підіймати від неї слухавку

Але пані Ольга все одно не здається. Каже, що я зрадила свою віру в Бога, бо святкую в грудні. Це вже просто якийсь театр абсурду. Приписала мене до зрадників країни та думає, що буду за такі гріхи горіти в пеклі. 

Мало того, вона ще й дітям читає моралі. От було Миколая 6 грудня, донечки щасливі, бо отримали подарунки. Ну і думали, що бабуся Ольга також принесе їм солодощі чи іграшки. А свекруха прийшла ввечері з порожніми руками.

– А ви що, не знали, що Святий Миколай тільки 19 грудня ходить? 

– Ну вже 6 грудня, бабусю. Нам у школі виставку показували.

– Ні, то брехня. От справжній Миколай на вас образиться та не прийде 19 грудня! І Дід Мороз так само. 

– Діда Мороза не існує, він є тільки в росії. Нам у школі розповідали, що…

– Ну ти подивися на них, дітям нахабно в очі брешуть. Ти взагалі з цим слідкуєш? Як це – Діда Мороза не існує?! 

Ми вже з чоловіком навіть не хочемо запрошувати 25 грудня свекруху у гості до Вечері. Бо вона всім просто зіпсує настрій своїми докорами. 

Як з її сивої голови вибити ці дурні правила? Мало того, що сама не дотримується святкування, що це й мене та чоловіка зрадниками називає. Ось така у мене свекруха-“патріотка” на всю катушку. 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector