Син обіцяв приїхати розібратись з боргом та привезти дров, які вже закінчуються. Та досі звісток немає

За несплату бабці Орисі відключили світло у хаті. От у неї завжди і була пітьма. Лиш невеликий вогник світив – жевріла стара гасова лампа.

Син обіцяв приїхати розібратись з боргом та привезти дров, бо й вони вже закінчуються. 

От Орися четвертий день чекає, а звісток немає. Та вона не ображалась, навпаки, виправдовувала сина: він зайнятий, у нього робота, сім’я, немає часу.

Жінці уже було 79 років. Її чоловіка не стало 9 років тому. Вона жила сама. Мала сина та доньку. Ольга виїхала на заробітки в Польщу, от уже 7 рік пішов. А Петро одружився і перебрався в обласний центр. Має двох діток. Вони вже зовсім дорослі, університет закінчили, працюють. Старша онучка навесну заміж виходити мала.

Орися внукам тішиться, та вони до неї не приїжджають часто. Обіцяли провідати на свята, а не вийшло щось, мабуть. Нікого не було. 

А бабця Орися підготувалась, майже всю пенсію витратила на продукти. Шкода, що даремно. Половину потім псам викинула, бо сама всього не подужала з’їсти.

Жінка вийшла вранці надвір і зрозуміла, що дрів їй вистачить максимум дня на три-чотири. Вона набрала до сина, та звідти долинали лиш гудки.

Вона зайшла до хати, знайшла свій сховок з грошима, які відкладала онуці на весілля і дістала звідти три тисячі гривень.

Пішла з ними до сусіда. Він завжди виручав літню жіночку. Допомогав з усім, що вона його просила. Щоправда, не за дякую. То 100 гривень візьме, то 50. Але нехай. Головне, що не відмовляє.

Пошепки

Так і цього разу виручив. Сказав, що машина з дровами приїде через два дні.

Жінка вже хотіла вийти, та чоловік до неї сказав:

– Тітко Орисю, слухайте. А давайте я вам з усім допомагатиму, доглядатиму. Моя Маруся їсти вам готуватиме. А ви свою хату на нас перепишете? Вже не будете самі. Діти ж до вас не часто приїжджають.

При згадці про дітей в Орисі навернулись сльози. Їй було неприємно чути такі слова, проте вона розуміла, що це правда.

– Я подумаю, Васильку, подумаю..- лиш промовила бабця до сусіда і пішла.

У темній сирій кімнаті знову набрала до сина. А у відповідь тиша і набридливі гудки..

Як думаєте, варто Орисі погодитись на пропозицію сусіда?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Adblock
detector