«Так» і «ні» важать однаково – чудова стаття, наштовхує на роздуми

Я тоді зібрала речі й мала їхати до бабусі в село. Вийшла з дому, а на вулиці моя сусідка спиталася «Підвезти тебе до автовокзалу?». Мені потрібно було з сумками дійти до зупинки, потім їхати ще з пересадками двома маршрутками, тому якщо мене підвезла сусідка, було б дуже добре. Але з іншого боку я не хотіла завдавати їй зайвих клопотів, тому відмовилася.

Тоді сусідка вже спитала мене вдруге, я тоді вже відчувала її роздратування: «Так, може, все-таки підвезти?»

Не хотіла її обтяжувати тому знову відмовилася.

І тоді мені сусідка сказала те, що мене виручає вже останні 10 років. 

«Ти розумієш, що в житті потрібно знати, що «так» і «ні» важать однаково. Якщо я тобі запропонувала свою допомогу і пропоную тебе підвезти, мені байдуже погодишся ти чи ні. Я готова до будь-якої відповіді, мені не складає клопотів відвезти тебе і з таким же успіхом я можу залишитися вдома. А ти вибираєш все-таки “ні”, хоча тобі це взагалі не вигідно і не зручно. Якби я не хотіла тебе підвезти, то не пропонувала б. Тому добре подумай перед тим, як відповідати. Мені абсолютно байдуже, а тобі це може допомогти. Так тебе підвезти? »

Я опустила очі й промовила«Так!». Доїхала з комфортом і була дуже вдячна своїй сусідці за такий життєвий урок.

«Так» і «ні» важать однаково – тому коли тепер мені щось пропонує співрозмовник, я думаю про те, що комфортно мені, адже він вже готовий до будь-якої відповіді. Тут не потрібно думати про етикет, чи про прихований зміст, все має бути просто та ясно. 

Коли дозволяєш собі бути прямим і відкритим, даєш цю свободу й іншим.

Пошепки

Людина стає щасливішою, коли вона щира з собою та з іншими. Навіть якщо подивитися зі своєї сторони, коли я роблю комусь пропозицію, то готова почути і позитивну, і негативну відповідь. Правда, якщо я хочу почути бажаний для мене варіант, то сформулюю свою думку по-іншому. 

Наприклад, якщо я хочу, щоб мене навідала подруга, то не говорю нейтральне «Зайдеш в гості?», а стверджено запрошую її: «Заходь, я буду рада з тобою попити чаю і поговорити!».

Чітка визначеність допоможе вам уникнути багатьох неприємностей. Не думайте про те, як всім догодити. Якщо ви сказали “так” на прохання іншої людини, і взагалі не хочете виконувати свою обіцянку, то краще  було б зразу про це повідомити. Ви виконаєте це прохання з явним невдоволенням, а це надалі погіршить ваші стосунки. Краще одразу казати “ні”.

Це сила визначеності.

Складніше, коли людина не звикла, що «так» і «ні» важать однаково. Тоді  на такі звичні пропозиції, як сходити на каву чи разом поїхати на море, людина придумує довгі відмовки та розповіді, які просто сумно слухати.

Вчіться бути чесними з собою та іншими та навчайте цього своїх дітей. Не бійтеся просити допомоги та відмовляти на пропозиції, всі ми маємо право не погоджуватися з чужою думкою та відстоювати свої кордони без почуття провини.

«Так» і «ні» важать однаково, ви згодні? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector