– Так ти мене та маму любиш, що на свята кидаєш? – дорікав свекор, коли дізнався про наші плани на Різдво

Мене батьки виховали у любові та турботі. Звісно, часто балували солоденьким чи іграшками. А вже бабусі просто душі в мені не чули. Тим паче, я була єдиною донечкою та онучкою в родині. 

Але от родина мого чоловіка – це повна протилежність. Я не бачила там ніякої любові чи підтримки. Головним у сім’ї є свекор, Остап Васильович. Певно, це сталося так, бо він заробляв найбільше та годував родину. 

Звісно, мій чоловік Микола часто чув у дитинстві фразу “а чому 11, а не 12 балів?”, “Ти посів 2 місце на олімпіаді? Це погано!”. Хоча мій Микола у 23 роки вже був заступником директора в одній великій фірмі. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Мене свекор не дуже прийняв у родину. Ще на першому знайомстві так косо подивився та зробив зауваження щодо фігури.

– Ой, ну я бачу, у тебе гарний апетит. Бо такий животик випирає. Певно, деякі думають, що весілля по зальоту, – так хихотів за столом. 

Свекруха тоді з нами навіть не мала права посидіти, бігала туди-сюди на кухню, аби принести всі страви. Навіть чай заварила свекрові, хоча чайник стояв на столі. 

Мене таке ставлення дивувало. От видно, що вона не жінка, а просто якась наймичка. Те принеси, те подай. Свекор часто повторював, що “місце жінки – біля плити, аби смачно готувати”. 

На щастя, ми не стали жити разом зі свекрами, а переїхали на орендовану квартиру. 

І хоча минуло майже 6 років, але свекор взагалі не змінився. Все стало навіть гірше. Я народила двох синів та пан Остап серйозно взявся за їх “виховання”. От дитині тільки 2 рочки, малий зашпортався та забив колінко. Звісно, це боляче, він плакав. 

– Ану не ний, ти справжній мужик, а не нюня. Хочеш вирости сопляком? – дорікав свекор. 

І тоді дитина вже більше плакала не через коліно, а через такий суворий тон дідуся. Діло дійшло до ручки тоді, коли дідусь викинув іграшкового ведмедика молодшого Марка у смітник. Мовляв, це дівчача іграшка. А з цим ведмедиком син спокійно засинав і дуже любив гратися. 

Пошепки

Навіть зараз у дітей нема ніякого бажання їхати до дідуся у гості на вихідні. Бо розуміють, що він влаштує табір суворого виховання. Нам доводилося брехати, мовляв, онуки захворіли, погано почуваються чи зайняті уроками. Так, це була брехня на благо. 

Я старалася часто допомагати свекрусі. Вони живуть у великому будинку за містом, тому завжди була робота на городі, особливо влітку. Співробітники думали, що я їхала в Єгипет чи в Туреччину, бо так загоріла. Але насправді мій курорт називався “сапка та грядки”. 

Свекор після роботи приїздив додому та… відпочивав. Часто ще міг закликати сусідів та друзів ввечері до бані та пили горілку. А ми їх обслуговували, готували закуску, салати, потім ще прибирали. 

Так от, скоро вже Різдво та Новий Рік. Ми вже з чоловіком помалу готуємося до святкування, купуємо продукти, поки ціни не підскочили. Запросила своїх кумів у гості, вони у Львові давненько не були, бо самі у Києві проживають. І ще деякі друзі зайдуть у гості, разом проведемо так час. І дітей якраз починаються зимові канікули та вони поїдуть гостювати до моїх батьків. 

Ну і все було добре, поки вчора не зателефонував свекор. Він поставив нас перед фактом, що ми просто зобов’язані приїхати 24 грудня ввечері та допомогти свекрусі готуватися. Адже він запросив чимало гостей – майже всю родину, приїде людей 10 точно. 

– Хай приїде жінка, матері твоїй допоможе. Там треба ще м’ясо закоптити, ковбаси приготувати.

– Тату, у нас є вже плани і гості прийдуть. 

– Перше родина, а потім гості. То я зараз повинен всім казати, що свято скасовується, бо ви матері допомогти не хочете?! Я тебе так виховав?! 

Чоловік досі не наважився сказати своєму татові, що ми не приїдемо. Бо я розумію, що це Різдво я проведу на кухні, а не з гостями. І свекор хоче нас запросити, аби просто була додаткова допомога на кухні. Наче от я не маю честі сісти до столу, а буду носити наїдки гостям. 

Свекруха себе не поважає, стелиться під чоловіка. А я не буду так жертвувати собою заради цього. Ну в мене є свої діти, чоловік, гості на свята приїдуть. 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector