Так, вагітна, термін не знає. На обліку не стояла, до лікарів не ходила. Ну палить, іноді випиває. Ну і що?

Ця вагітна жінка прийшла на приймальне відділення пізно ввечері. Неохайна, з брудним волоссям, з виразним запахом перегару і заявила, що з неї випливає щось темно-зелене …

«Так … вагітна, термін не знає. Так … це четверта вагітність і троє дітей уже є.

На обліку не стояла, до лікарів не ходила … Та палить, іноді випиває. Ну і що? Все одно від цієї дитини вона буде відмовлятися. У неї вже троє дорослих … А зараз вона влаштовує своє особисте життя і дитина їй не потрібна. Так що робіть, що хочете і не вмовляйте».

Ось це темно-зелене з неприємним запахом – це навколоплідні води, саме такі води у дітей, які глибоко страждають внутрішньоутробно або вже … не страждають.

«Напевно це … все. Так було б краще для всіх», – думала чергова лікар, намагаючись знайти монітором хоч якісь ознаки серцебиття плода. І ось глухий, монотонний звук з’явився з під датчика. Такий слабенький, такий неритмічний – але такий обнадійливий, що якщо зараз розгорнути операційну, то можна ще встигнути …

«Як операція? Я не згодна. Я ж Вам сказала, що дитина мені не потрібна! Як хочете, так і рятуйте. Я Вам згоди не дам. І не треба тиснути на жалість. Різати мене вона зібралася … У мене вже був один кесарів, а потім я народжувала сама. Більше не хочу ніяких операцій. Краще забезпечуйте нас, багатодітних, таблетками спеціальними, щоб ми не вагітніли … »

Анестезіолог, завжди усміхнений і добродушний, повернувся до лікаря і пошепки сказав: «Якщо ця мадам зараз не заткне рот, то я її вдарю. З великим задоволенням. Ти ба, які всі грамотні стали. Згоди вона не дасть. Думай швидше … втрачаємо час».

Їй довелося пообіцяти, що під час операції, вона їй проведе хірургічну стерилізацію, перев’яже труби, і тоді ця мила жінка зможе як завгодно влаштовувати своє особисте життя, не піклуючись про контрацепцію і таблетки. Ось тільки підпишіть папір, що Ви згодні на операцію і наполягаєте на перев’язці маткових труб. І шов у неї буде найкрасивіший і найкращі нитки, які тільки є в пологовому будинку і у неї, особисто, вона візьме в операційну …

Вона говорила це максимально ласкаво і ніжно, а в голові набатом відлічувалася кожна секунда часу, який закінчився ще вчора.

Вона витягла дитину дуже швидко, на третій хвилині … Неживе сіре тільце висіло на її руці, обмазане густою, смердючою рідиною. «Хлопчик … які довгі вії», – думала лікар, намагаючись відчути хоч одиничну пульсацію в області грудей. Почула! Одиничну! Але …

Пошепки

Педіатри шансів не давали. Зашиваючи живіт, їй лізло в голову, що не може бути все марно і все так безглуздо … Працюючи автоматично, вона молилася всім святим, кого пам’ятала і про кого читала. Святителю-хірурга Луці, Пантелеймону, Миколі-чудотворцю … Всі діагнози цього малюка, якщо виживе, вона знала наперед. Меконіальна аспірація … вроджена пневмонія … набряк головного мозку …

Попри все, малюк дуже швидко йшов на поправку. З третьої доби став тримати тиск, на сьомій його зняли з ШВЛ. Педіатри говорили, що їй на цей раз пощастило.

Лікар спробувала ще раз поговорити з матір’ю. Підбираючи мільйон доступних слів, вона пояснювала, що сталося чудо, що дитина мало того, що вижила, але ще дуже швидко одужує, що таких випадків дуже мало. Жінка байдуже відповідала, що вона звичайно рада, але не більше, і взагалі, у неї болить порізаний живіт і перев’язані груди. А через тиждень жінка пішла.

Хлопчика забирали в дитячу лікарню і лікар зайшла з ним попрощатися.

Він дихав самостійно, смішно витягав губи, а довгі вії тремтіли і загорталися півколом аж до надбрівної дуги. Вона легенько погладила його по ручці, ще трохи набряклій і в синці після нескінченних крапельниць. Малюк відкрив очі і раптом міцно схопив її за палець.

Він тримав її палець і посміхався. А вона думала, що ось уже двадцять років працює в пологовому будинку і все одно …

Текли сльози.

Що ви думаєте про таких матерів, як ця жінка?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector