– Тату, у нас тут така біда… У будинок наш прилетіло. Жити нема де, грошей нема, речей нема. Не знаємо, що його й робити. Можна, ми до тебе приїдемо?

Не знає зараз молодь, що таке справжнє кохання, що таке сім’я… А от мене життя такому добряче повчило. 

Багато років тому, ще в часи своєї юності, я дуже полюбив одну дівчину. Така вже мені Ніна гарна була, така ж уже серцю люба… Впадав я біля неї і день, і ніч. І вона наче й не проти моїх любощів була, от тільки батьки її вперлися, що мене в зяті не хочуть. 

Воно й не дивно: я ж бідняком завжди був, байстрюком. Хата стара і мати лежача – ото і все, чим я похвалитися міг. А в Ніни батьки такі гроші мали, що в нашому селі багатших людей годі було й шукати. От і хотіли вони собі зятька багатенького, аби ще собі статків прибавити. 

Але ж таки Ніна – єдина їхня дитина. Побачили, що любить вона мене дуже, та й дали добро на весілля. 

Я ради жінки своєї на другу роботу пішов, аби зарплату більшу мати, майже не спав, вночі часто на зміни заступав. Думав, вона побачить, оцінить, похвалить… Та де там! Тільки й чув, що я ні чорта не роблю, що в мене копійки за душею немає… Хоча жили ми, скажу чесно, не так вже й погано. Але ж там ще тесть із тещею свого у вогонь доливали!

Словом, не хватило мені любові, аби то все витерпіти та дожити з жінкою до скону. Подався я за кордон шукати кращої далі. Якось так мені вдача всміхнулася, що попав я на ферму, де то свиней, то коней доглядати треба було. Ото там і осів. Гроші платили добрі, на мізки ніхто не капав. Чим не щастя?

Хочете читати ще більше цікавих історій? Підписуйтесь на канал: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

От тільки за донечкою я скучав дуже. Коли поїхав на заробітки, їй тільки два рочки стукнуло. Але ж я і гроші передавав їй, і сам, бувало, їздив. Вона тому не дуже раділа, бо ж всі родичі проти мене її крутили. Та мені до того діла не було.

Якось так роки і йшли. Моя донечка вже геть виросла, давним-давно вищу освіту отримала. А недавно я в інтернеті побачив, що вона ще й синочка народила! От тільки ж мене ні на весілля не позвали, ні про онука не розказали… Подзвонив же я їй, аби про все розпитати. 

Пошепки

– А ти мені хто, аби я тобі про таке розказувала, га? Ти нас із мамою на корів своїх проміняв, ото з ними і товчися. А до мене більше не дзвони, – накричала на мене моя Маринка. 

Мені від того так зле стало, що на тиждень в лікарню зліг. Лікарі сказали, що то все від нервів. Тоді я вирішив таки до доньки дослухатися. Перестав їй дзвонити, писати, у гості напрошуватися. Так років за два, мабуть, ми взагалі не спілкувалися.

А недавно мій телефон задзвонив…

– Тату, у нас тут така біда… У будинок наш прилетіло. Жити нема де, грошей нема, речей нема. Не знаємо, що його й робити. Можна, ми до тебе приїдемо? Хоч на пару тижнів… – почала просити донька.

А я навіть не думав, що їй відповісти! З перших же слів знав, чим це закінчиться. 

– Звісно, доню! Я вас дуже чекатиму. І маму бери, якщо треба, і кого захочеш. Аби ви тільки були в безпеці!

Тепер я чекаю своїх рідних у гості. Знаю, що між нами було всяке. А старі рани й досі болять… Бо слова так іноді ранять, що страшне. Але я знаю, що в мене немає рідніших людей, аніж донечка і внучок. Усі роблять помилки. Головне – не дати пустим образам зруйнувати все.

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Ще більше цікавих історій від автора читайте за посиланням: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector